Help - Search - Members - Calendar
Full Version: masina pana in 15000E
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
florin62604
Salutare, ce recomdati sa-mi iau pana in 15000E?
Eu m-am gandit sa ma limitez la un Audi, BMW, Opel sau Volvo. Bineinteles, sh biggrin.gif
florin55503
pai la 15000 ai de unde sa alegi. bmw sau audi zic eu. dar putin vechi. sau opel mai nou(apoape nou)

si la noi in tara cu banii astia iti cumperi un a6 sau a4 foarte bun.nu mai zic de afara.
James Kilowatt
Intra si una noua. E drept, Corolla sau Astra, nu BMW, insa eu unul as prefera masina noua. Insa asta e alt topic... nou vs sh
robert
Sincer la bani astia mi-as lua un A6 2.5 TDI.Nu cred ca vrei mai mult.Daca nu, 1.9 TDI.Sau A4 cu aceleasi motorizari.De preferat aduse de afara personal sau prin cineva de incredere, daca nu vrei sa ai masina la 250.000 km si sa scrie pe bord 98.000.La Opel te incadrezi la un Vectra frumos dupa 2003 motor 2.2dti.Am presupus ca vrei diesel, d-asta am dat exemple numai asa.
florin62604
Merci mult de sfaturi. Eu sunt pe la inceput in ceea ce priveste cunoasterea masinilor.
Mai o intrebare: Care din masini, Audi, BMW, Opel sunt mai usor de intretinut, ma refer mai ales la service?

E de preferat sa iei din Germania de la un autohauss sau de la o persoana fizica?

Si da, as prefera un diesel, desi am inteles ca daca nu mergi mai mult de 30000km pe an nu se prea merita.

Cei 15000 Eur ar trebui sa includa toate taxele aferente
romb
la 30k pe an nu prea se merita , plus ca poti avea oricand probleme cu turbina , eu iti recomand un BMW 318i cat mai full , sau daca nu te deranjeaza gasesti un Vectra 1.8i full , aproape nou la banii astia.

mai exista si destule masini in clasa compacta care se incadreaza in suma la o echipare decenta , Megane , Astra , C4 . Gandestete mai intai daca vrei nou sau SH.
madalina
Incearca sa dai mai multe detalii despre ce vrei de la masina (spatiu, sportivitate, confort interior, imagine etc etc)
florin62604
In primul rand vreau sa fie o masina sigura, apoi confortabila, si sa detine si ceva performante tehnice. Subliniez faptul ca nu va fi suprasolicitata, cred maxim 20000km pe an, in fine aproximativ. In interior trebuie sa primeze confortul si sa aiba cat mai multe optiuni. Oricum , ceva caluti trebuie sa aiba, adica sa fuga de la bine la foarte bine
John62655
QUOTE(florin62604)
Salutare, ce recomdati sa-mi iau pana in 15000E?
Eu m-am gandit sa ma limitez la un Audi, BMW, Opel sau Volvo. Bineinteles, sh biggrin.gif


Si eu sunt in situatia ta, ce zici, dam o fuga pana in Germania dupa Anul Nou ? smile.gif

Eu ma axez pe un BMW 318i cu facelift-ul din 2002 si km cat mai putini...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.