Help - Search - Members - Calendar
Full Version: infundare duza spritzuitor parbriz
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
danmatyas
mi s-a infundat o duza la spritzuitoru de parbriz, spritzuieste dar foarte slab, nu e inghetzat nimik pe "tzeava" din moment ce afara sunt 11 grade ziua..cum pot sa o desfund? aveti vreo parere?
eddie
Incearca cu un ac de gamalie.
James Kilowatt
Un fir subtire de sarma, cu varful indoit ca sa agate
Eu am alta problema... bat prea jos. Cum se pot regla?
CRG
duzele se misca. trebuie sa apesi pe ele (nu neaparat in gaura, ci si pe langa) cu un obiect mai gros, de preferinta de plastic sau ltceva moale, sa nu strici orificiile.
lucian39229
Salut
ai duzele infundate de la lichidul de spalare care face prea multa spuma ..spuma ramane si se solidifica cel mai bine e sa le scoti din locas si sa le pui la o instlatie sub presiune sau la robinet ..spuma se va inmuia si o sa poti sa o scoti cu o sarmulita subtire dar tare( ceva de otel)
vezi ca spuma aia se face asa ca un "muc" iti sugerez sa schimbi lichidul sau sa pui mai multa apa cu antigel
succes
danmatyas
mersi tuturor..am rezolvat problema cu un ac de gamalie smile.gif)
eddie
QUOTE(lucian39229)
Salut
ai duzele infundate de la lichidul de spalare care face prea multa spuma ..spuma ramane si se solidifica cel mai bine e sa le scoti din locas si sa le pui la o instlatie sub presiune sau la robinet ..spuma se va inmuia si o sa poti sa o scoti cu o sarmulita subtire dar tare( ceva de otel)
vezi ca spuma aia se face asa ca un "muc" iti sugerez sa schimbi lichidul sau sa pui mai multa apa cu antigel
succes

Eu iti spun sa nu mai inveti oamenii la PROSTII ! Postezi aici sa te afli in treaba? Antigel la lichidul de spalat geamul ? Tu asa folosesti ?
@MR,eu tot cu acul de gamalie orientez duzele sa stropeasca bine.
Lucian55
acum antigel ..
peste cateva zile o sa ajungem sa punem cola , in rezervor :minigun:
sorin63997
Stiu pe cineva care a pus sprite(asta avea in masina) pentru ca nu avea de unde sa ia apa , bineinteles ca s-au infundat duzele cu zahar... asa ca daca vrea cineva sa se riste ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.