Help - Search - Members - Calendar
Full Version: o bataie mica la mondeo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
danmatyas
am o mica problema la mondeo.cand trec peste denivelari se aude un poc poc undeva in partea stanga a masinii..dar culmea ca nu cred ca vine de la trenu de rulare pentru ca se aude si cand trec cu roata fata si cand trec cu cea din spate..este posibil sa fie ceva pe mijlocul masinii care sa se fi desprins din surub? i s-a mai intamplat cuiva? mersi anticipat.rog raspunsuri.
James Kilowatt
Poate se leagana tobele.
CRG
am patit-o la un megane, lovisem un jder intr-o noapte in padure, si se strambase scutul 2 (scutul de catalizator, care e din aluminiu, deci mai maleabil), si batea tot timpul esapamentul in scutul strambat.

cel mai bine pune-o pe o rampa

bafta!
danmatyas
mersi tuturor pt pareri.mie mi se pare ca se aude de undeva de sub masina din stanga..si o alta mica bataie in usa soferului.ce ar putea sa "mishune" prin usa soferului? mondeo are greieri!!! naspa!!!
Constantin70514
QUOTE("dan florin57283")
mersi tuturor pt pareri.mie mi se pare ca se aude de undeva de sub masina din stanga..si o alta mica bataie in usa soferului.ce ar putea sa "mishune" prin usa soferului? mondeo are greieri!!! naspa!!!


si eu am o bataie pe stanga spate (mondeo 2001 2.0 TDI) am fost la service si mi-au zis ca la trenul de rulare n-are nimic. poate o fi roata de rezerva, plasticele din portbagaj sau mai degraba bucsa capat amortizor???? multumesc anticipat pentru sfaturi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.