Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nu stiu ce sa fac
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
alex-205
vreau sa cumpar si eu o masina de la o persoana care a aduso de afara,dar masina nu are vama platita si omu respectiv nu are bani necesari acuma,pot sa o cumpar fara vama platita si sa o platesc eu dupaia?el este din iasi si eu din piatra neamt,si daca imi mai puteti explica ce ar trebui sa fac sa vad daca masina nu este furata...am auzit de identificarea masini...parca..nu stiu exact nu ma prea pricep.
Si daca imi mai puteti spune unde trebuie facut contractul de vanzare cumparare(notariat?)respectiv niste sfaturi sa nu iau vreo teapa...
multumesc mult
Skywalker
poti sa o cumperi si fara vama platita dar prima data verific-o la politie sa nu fie furata iar la registru sa corespunda normelor de poluare valabile + daca e masina facuta in UE tre sa aibe certificatu de atestare ca e fabricata in UE ca sa nu te accizeze vama
Cipicanu`
De accizat oricum il accizeaza ca e in functie de motor...daca are eur1 nu plateste taxe vamale...aia sa verifice
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.