Help - Search - Members - Calendar
Full Version: matiz II
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
valentin5
a vazut cineva in realitate noul matiz?
este mult diferit de vechiul model? eu am vazut doar pe net pe la italieni si in fata pare mult mai dragut!
la noi nu au aparut?
madalina
In partea de sus a oricarei pagini de pe acest forum este o reclama la Chevrolet, noul proprietar al daewoo, care a si schimbat denumirea, cel putin in romania! Da un click acolo si mergi direct la sursa de informatii oficiala!
Ciprian6
Am inteles ca noile motoare ar fi in 4 cilindri si aprox. 1000cc..
dan23
L-AM VAZUT SI E SUPERB! SEMNALIZATOARE FATA MICI ROTUNDE, MASCA USOR MODIFICATA, FULL OPTION, SERVO, CLIMA, AIRBAG X2, ABS, OGLINZI,GEAMURI ELECTRICE. ORICUM, SE PARE CA V-A DEPASI LA NOI 8000 EURO!
RCS
In Germania un Matiz II este la 7.800 Euro. Masina arata ,,binisor'', dar la motorul de 1000cmc consuma in jur de 6,7 l/100 km. In Romania nu cred ca se va importa (deocamdata). Am vazut un drive-test la o emisiune auto din Germania, cu Matiz II, si la testul de slalom printre jaloane masina statea destul de bine, singurul lucru care a fost criticat fiind consumul.
marco
din fata seamana cu vw beatle nou iar din spate cu peugeot 206.
RCS
Mie unul nu-mi place modul de dispunere al semnalizatoarelor in fata !
Dan24
Matiz II .. tot Matiz e cu un facelift la capota si stopuri in spate ... atat ... a si motor de 1.0 ... Versiunea asta a aparut in vest la sfarsitul anului 2000 adica de 3 ani la noi la fel ca si cu Cielo care a fost Cielo si nu Nexia ca in restul Europei nu s-a trecut la Lanos ... ca romanii sunt oricum cei mai amariti din Europa si ce rost are sa mai schimbam ceva ca aia cumpara oricum ca nu au alternative ...
Ce sa zic in Germania e ieftin uitati aici preturi SH din Olanda ...10-11.000 de Euro
http://www.autoweek.nl/occasionresults.php...tand=2&cache=no

GM vinde acum in Asia Matiz-ul sub numele de Chevrolet Spark probabil ca asa va apare si la noi cand va apare ...

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-11-13 02:12 ]
Iulian8
am vazut preturile de la olandezi , adica in jurul a 10000 euro , daca mai pui si taxele si drumul pana in romania, inseamna vreo 12.000 euro, nu e cam mult pt un matiz? eu unul nu as plati atati bani pt el, la banii astia imi iau un passat din 2001, de exemplu, dar sunt alte multe optiuni mult mai bune la pretul asta.
RCS
Mult prea scumpa masina, daca ne raportam la felul in care arata, confortul si imaginea de marca. Pentru Vestul Europei preturile sunt in general mai mari pt. orice masina fata de Estul Europei. Pai sa dai 11.000 Euro pt. un Matiz trebuie sa fii tacanit la cap !
G e o r g e
la noi la 11 700 este yaris , clio bicorps si ar mai fi cateva.
nu am vazut matizuri prin franta mai deloc
RCS
Probabil ca preturile sunt atat de mari, pt ca se ia in calcul si puterea de cumparare din vest, care este cu mult peste cea a ,,europenilor din est'' !
Dan25
ideea era pentru cei care cauta SH la preturi ft. avantajoase ... in vest multe marci sunt mai scumpe ca la noi deci si un SH care e ok si doar cu cateva mii de km nu il vinde nimeni la la 1/2 sau 1/3 din pretul de nou ...
cristianc
QUOTE(madalina)
In partea de sus a oricarei pagini de pe acest forum este o reclama la Chevrolet, noul proprietar al daewoo, care a si schimbat denumirea, cel putin in romania! Da un click acolo si mergi direct la sursa de informatii oficiala!


Asa este daca va ajunge in Romania nu se va numi Matiz fabrica de la Craiova fiind considerata concurenta a GM!
Pretul unui autovehicul se adapteaza in general pietii unde este promovat de aici rezulta uneori denumiri modificate si optiuni diferite pe masina!
JHONNY28477
'seara

eu ma vazut pe viu acum 2 ani shi ceva matizul 2 in korea la mama lui shi pot sa va spun ca sunt diferentze vizibile. mai ales faptul ca motorul de 1l este mult mai nervos iar designul este mult mai atractiv. cat despre preturile din alte tari uitatzi'va mai bine pe siteuri pt ca in italia o gasesti pe la 7-8000 de euro. cat despre aparitzia ei in romania nu cred ca o sa se faca deoarece dupa cum gandesc eu nu ai cum sa aduci o mashina care se fabrica in alta tara la acelas pret cu o mashina (autohtona) shi pe langa asta cat de proasta om avea noi economia nu strica nimeni o ditamai fabrica sau sa omoare banii care vin la buget din taxe plus locurile de munca de la craiova.

ati auzit de firma pontiac????
daca nu intrati pe www.pontiac.com.mx

shi o sa vedetzi matizul 2 facut de pontiac.

despre matiz pot sa va spun muuuuulte lucruri avand in vedere ca am unul shi pana acum am peste 500 de poze cu matiz 1,2, diferite culori, unghiuri shi alte alea alea.

ce mo oftica pe mine cel mai rau este faptul ca nu exista stopuri lexus pentru matiz 1 avan in vedere ca shi in europa sunt muuuulte mashini.

cat despre nemtzi se poate sa fie asha de scumpe shi din cauza taxelor cat shi faptul ca ei au alta piatza de desfacere

o sa mai auzitzi de mne ( sper hi hi hi )

:cheers:
guerilla
Ti-am modificat toate cele 3 mesaje pe care le-ai scris pe acest forum. Desi dupa prima modificare (marcata cu rosu si bold) ar fi trebuit sa te "prinzi" de eroarea facuta de tine, ai un avertisment pentru continuarea modului in care postezi!

Aici
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=1722
la Punctul 4 o sa gasesti de ce ai luat avertisment!!

Va rog inca o data cititi regulamentul. Acesta e facut pentru a ne fi tuturor mai usor de folosit acest forum.
Iulian HondaFan
Pontiac este marca a GM in America dar nu opereaza in Europa. site-ul pe care il mentionezi e din Mexic unde Pontiac este prezent.
GM face chestii de astea vanzand aceeasi masina sub marci diferite in tari diferite.
In Europa masinile Daewoo sunt comercializate sub marcile Daewoo sau Chevrolet.
GM planuieste ca Chevrolet sa devina principala lor marca si sa aiba penetratie pe toate pietele din lume. In Europa totusi Opel va ramane principala marca, exceptand UK unde aceleasi modele Opel sunt vandute sub marca Vauxhall.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.