Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bmw 320d(136cp) sau Audi A4 tdi(131)?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
dragut57590
Trebuie sa imi aleg unul dintre aceste modele...si am nevoie de pareri!
G e o r g e
da mai multe detalii.

preturi, km , dotari...
f1anatic
Ghici ce masina tzi se va recomanda ?

Dar da detalii bro...Oricum AUDI nu va fi BMW niciodata .-.-.
dragut57590
nu am masini concrete...deja gasite..doar ca idee..pe ce sa ma axez?avand in vedere pretzurile lor..audi e mai scump decat bmw iar piesele bmw sunt mai scumpe decat audi ..consumul mai mare la bmw...
geeoo30
da un subaru nu te intereseaza?
Consumul la cele doua motoare nu difera f mult, la bmw ai distributie pe lant, un sistem mult mai simplu la amortizoare si bucsi fata, ai esp standard la mod dupa 2001.
Audi, zic mecanicii, ca e mai complicat si costisitor de intretinut. Si e un pic mai scump pe piata sh-urilor.
Bmw-ul e mai sportiv la condus si datorita tractiunii spate dar, zic multi, mai dificil de controlat pe vreme rea.
G e o r g e
QUOTE(geeoo30)
da un subaru nu te intereseaza?

geo ... mai subtire cu remarcile astea . eu le vad ca initiatoare de flameuri . asa ca ... mai usor .
Dan36828
Eu imi cumpar maine 320d, 150 cp, 2002.Cat am mers cu el prin oras, a consumat intre 6,3 - 6,5.Eu zic ca este super bine.Asta in masura in care calculatorul de bord arata corect.Despre faza cu tractiunea pe spate se comenteaza mult, cei care au, spun ca nu au mari probleme, DSC- ul isi face bine treaba.Astept cu nerabdare sa vina zapada sa vad cum e.In rest, despre BMW, numai de bine!
G e o r g e
incearca sa pui niste cauciucuri de iarna smile.gif
Mariacu
si un sac de ciment in portbagaj biggrin.gif
florin55503
avantaje la bmw. mai sportiva, putere mai mare, imagine de marca o idee mai buna
dezavantaje: spatiul interior destul de mic, in spate chiar mic.
avantaje la audi: mai confortabila, finisari mai bune mai frumoasa (subiectv), si s-ar putea quattro, daca alegi
Valentin50014
Sunt complet de acord cu florin si partial cu geeoo30. Nu cred ca Audi este mai costisitor, cel putin nu in privinta pieselor de schimb.

Oricum, ambele sunt super. Cei care spun ca BMW nu ridica probleme la condus:Pentru un fan BMW obisnuit cu aceste masini nu este nici o problema, cei care au condus toata viata FWD, nu subestimati propulsia BMW. Este mult mai usor s-o "dai de gard" decat o masina FWD
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.