Help - Search - Members - Calendar
Full Version: renault modus
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
Daniel54096
Am achizitionat un renault Modus Dynamique, 1,5 DCI, 80CP.
si am si facut o boacana :
Din greseala am pus mana pe parbriz, din interior, si in zona aceea s-a luat substanta care este data pe el. Nu stiu daca si la alte masini este dar la mine este ceva pe geamuri. Nu stiu daca trebuie sa fie, nici un stiu pentru ce este. As dori sa stiu de la voi pentru ce este acea substanta pe interiorul parbrizului. Si pe geamurile laterale este si cand am lasat geamul in jos, au aparut dungi pe el. Vazand eu boacana mea am zis sa o corectez si am sters cu piele de caprioara, bineinteles stricand si mai tare ce am facut. Acum intrebari :
- pentru ce este acea substanta pe parbriz?
- cum pot corecta eu ce am facut?
- daca nu ajuta la nimic cum poate fi sters parbrizu si celelate geamuri, cu ce substante?
- ce substante pentru parbriz sa pun in apa de stergator(aceea de la motor)?vreau ceva special de masina. Si unde anume gasesc subtantele care le recomandati pentru intrebarile mele si niste preturi estimative biggrin.gif
Multumesc anticipat.
eddie
Tu glumesti ? Mergi la o spalatorie sa-ti degreseze si sa-ti spele bine geamurile si la interior si la exterior ! Normal sa pui ceva,,de masina'' in bazinul spalator de parbriz. Cauta ceva la bidon mai mare(3-5 l),la magazinele mari,sa fie mai ieftin,iar acum pe vreme rece,cu rezistenta la inghet -20 sau -30 grade C,pretul este intre 100.000-200.000 ROL.
Daniel54096
Nu glumesc, chiar este ceva pe geamuri. Thx pentru raspuns.
eddie
O fi din cauza asta?
http://www.renault.com/datamedia/doc/media...ix_Modus_GB.pdf
dan48523
si eu am modus, dar nu am avut nimic pe geam. M-am chinuit doar sa-i dezlipesc etichetele lor, care erau cam lipicioase, dar am dus-o la spalatorie, aia nu prea au frecat cum trebuie, si apoi am luat Clin, am pulverizat si am sters si nu are nimic.
Mie de la reprezentanta mi-au recomandat nu stiu ce solutie de-a lor, dar din catre banuiesc era scumpa.
Atentie la capacele de la roti, unul costa 800.000, in caz ca iti zboara sau e imprumutat de vecini.
G e o r g e
sef ... ai facut un pas inainte . ai inceput sa-ti speli geamurile . curatenia este totusi importanta . o recomand cu caldura wink.gif

incearca o spalatorie care sa-ti scoata praful si grasimea aia de pe geamuri . o sa fii uimit dupa aceea sa vezi ce vizibilitate ai

in acest caz it's a BUG not a feature wink.gif
gabi63320
tocmai mi-am luat o Laguna si am testat si Modus si Megane si Clio, tot ce am prins la concesionar (masini abia date jos din TIR). La nici una nu exista nimic pe geamuri, decat mizerie, ceva inscrisuri cu marker, sau, in cel mai rau caz grasime de la transport.... concluzia - spalarea geamurilor cu solutie alcoolica
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.