Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2 probleme pls: serie masina, schimb becuri interior
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
C-tin
Masina Golf IV Variant
Salutare, am o problema blush.gif : nu stiu unde e pe sasiu seria masinii ca tre sa fac o poza cu ea pt o asigurare Casco daca imi puteti raspunde repede v-as fi recunoscator biggrin.gif
A doua e legata de nishte becuri din interior: anume unul la sofer care se aprinde cand dai clapitza in sus sa vezi oglinda din parasolar, iar al doile-a din porbagaj. Chestia e ca nu stiu sistemul de desfacere (ca sa ajung la bec blink.gif).
Merci pt eventualele raspunsuri.
G e o r g e
seria de la sasiu , in mod normal se afla sub capota langa o prindere de la amortizor .
C-tin
da, merci, am gasit seria, facut poza, platit asigurare, acu' sunt gata sa bushesc masina biggrin.gif
Cu becurile am gasit smecheria, trebuie doar o surubelnitza si sa stii unde sa o bagi blink.gif
Becurile sunt normale iar la prtbagaj, cel de sus este model mai lung biggrin.gif
R67164
QUOTE(C-tin)
da, merci, am gasit seria, facut poza, platit asigurare, acu' sunt gata sa bushesc masina biggrin.gif
Cu becurile am gasit smecheria, trebuie doar o surubelnitza si sa stii unde sa o bagi blink.gif
Becurile sunt normale iar la prtbagaj, cel de sus este model mai lung biggrin.gif



unde bagi surubelnita? ª= ca am un passat si mi e imposibil de gasit locul de surelnitit
R67164
QUOTE(C-tin)
Masina Golf IV Variant
Salutare, am o problema blush.gif : nu stiu unde e pe sasiu seria masinii ca tre sa fac o poza cu ea pt o asigurare Casco daca imi puteti raspunde repede v-as fi recunoscator biggrin.gif
A doua e legata de nishte becuri din interior: anume unul la sofer care se aprinde cand dai clapitza in sus sa vezi oglinda din parasolar, iar al doile-a din porbagaj. Chestia e ca nu stiu sistemul de desfacere (ca sa ajung la bec blink.gif).
Merci pt eventualele raspunsuri.




daca nu imi merge becul de la sofer de la parasolar si cel din portbagaj, dar becurile sunt bune, ai idee ce ar [utea fi? Poti sa imi dai si mie o poza cu sigurantele masinii (poate imi lipseste vreo siguranta) multumesc si scuzi deranjul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.