Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ajutooor!!! Imi iau Golf III . La ce sa fiu atent ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
alex59969
Salutare la toata lumea !!! Am si eu o mica problema , dar sa incep cu inceputul :
Eram decis sa-mi cumpar o Solenza , asa ca m-am dus in targul de masini ™ sambata asta. Cu 4000 euro am gasit numai masini care suferisera accidente si fara nici un del de dotari (eventual cas.) nu eram prea multumit... Ce sa fac ? Astea sunt preturile . Ma gandeam sa revin .
Cand sa plec am vazut un Golf din '93 de 1800cc -4 usi . Are servo , clima , alarma si se prezinta binisor ca aspect . La drum se compora perfect . Asa ca m-am inteles cu omu' la 4100 euro.
Intrebarea mea ar fi urmatoarea :
La ce sa fiu atent , ce sa verific si ce probleme pot aparea in general la acest gen de masina .
Merci arigato.gif
Florin42855
la consum - e un motor cam ineficient - si la rugina - la palierele rotilor din spate mai ales (vezi daca nue reparata prin chituire)

mai bine un tdi din perioada aceea...
alex59969
Inteleg , eu auzisem ca motoarele diesel au probleme la anii astia si ca cele pe benzina sunt OK . Oricum , merci de sfat .
P.S. : scuze pentru intarzierea cu care iti raspund .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.