Help - Search - Members - Calendar
Full Version: v-ati cumpara cauciucuri online?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Daniel60480
fac si io o intrebare: a mai cumparat cineva de la cauciucuridirect.ro?
(In cat timp) ati primit anvelopele?

Ce alti furnizori de anvelope aveti?
Flaviu48913
Pana acum nu stiam de site-ul asta, insa intrasem de mai multe ori pe varianta germana a sa.

Eu ma bucur ca apar astfel de servicii in Romania si preturile oferite sunt mult mai bune decat poti gasi la furnizorii clasici.

In primavara trebuie sa-mi incalt masina, si daca nu reusesc sa-mi cumpar cauciucuri din Germania, cred ca voi apela la acest site.

Oricum, preturile anvelopelor in Romania mi se par exagerate...
mihai58026
ai dreptate Flaviu; in Italia preturile erau cu cca 20% maimici la cauciucuri decat la noi.. si nu inteleg de ce.. normal ar fi ca pe opiata unde venitul mediu este mai mare, produsele safie mai scumpe, nu invers..
CRG
gasesti mai ieftin in alte locuri decat site-ul ala. Incearca la Metro (au avut Michelin Alpin cu 250 RON) sau www.auto-soft.ro
Daniel60480
@mihai: si pe saitu asta-i la fel. Pe cauciucuri.ro preturile sunt cu aprox. 20% mai mari ca pe reifendirekt.de (var'su din jermania). O fi de la TVA?

@CRG: La metro, selgros & asemenea n-au decat marimi "clasice", eu am nevoie de 195/60 R15.

Am gasit mai ieftin in .ro urmand un post de-al lui guerilla care spunea ca si-a luat Vredestein de la APCO. Ei bine, Vre... nu mai aveau in schimb am gasit Conti WinterContact 810 cu 280RON per buc (TVA inclus).

thx G.
:cheers:
guerilla
cu placere smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.