Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Leasing 5% - oferte speciale de sarbatori
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
George52889
Ma gandesc sa-mi iau o masina de sarbatori. Am vazut in ultimul timp ca au aparut multe oferte de leasing, la diferiti dealeri, cu avans mic de 5%.
Eu stiu pana acum de:

- MERCEDES BENZ A KLASSE
- MERCEDES BENZ B KLASSE
- MITSUBISHI COLT
- HYUNDAI ACCENT
- FORD FIESTA
- SMART FORFOUR
- SMART FORTWO
- Toate Renault
- Seat Toledo

Daca mai stie cineva o oferta noua sau apare una intre timp cred ca ar fi util sa le postam aici.
bogdan61268
depinde ce te intereseaza
stiu un seat leon 1.8 t la un pret rezonabil
George52889
Ma intereseaza avans mic (5-10%) si masini din grupul VW (VW, Skoda, Seat)
Cipicanu`
Mai e Mazda 3 cu avans de 3.333 ROn fara TVA!
George52889
cool!
intre timp am aflat ca Motor Active (http://www.motoractive.ro/) accepta 10% avans pentru orice auto.
band.gif
George52889
Tot avans 5% - Seat Altea
http://www.metrotehnica.ro/promo_altea.html
CRG
nu prea va inteleg cu avansul asta mic. Pana la urma tot o sa trebuiasca sa platiti..

mai degraba m-as uita la discounturi si alte "delicatesuri"..
madalina
Aveti grija de unde luati leasing. Orice oferta dubios de mica trebuie evitata. A se vedea cazul MTS Leasing.
Cipicanu`
madalina, Motoractive sunt super seriosi...stai linistita.

George, avansul minim acum la Motor e de 8 %, nu 10 %, si dobanda e de 8,5 %. Pt persoanele fizice se face si leasing pe 5 ani cu VR in rate.
George52889
QUOTE
nu prea va inteleg cu avansul asta mic. Pana la urma tot o sa trebuiasca sa platiti..

mai degraba m-as uita la discounturi si alte "delicatesuri"..


Poate ca unii dintre noi trebuie sa plateasca doar avansul si in rest stau linistiti... :angel: So...
George52889
QUOTE
madalina, Motoractive sunt super seriosi...stai linistita.

Right!

QUOTE
George, avansul minim acum la Motor e de 8 %, nu 10 %, si dobanda e de 8,5 %. Pt persoanele fizice se face si leasing pe 5 ani cu VR in rate.


Eu m-am uitat pe situl lor ...
Ma intereseaza pentru persoane juridice.
Ai idee daca se poate aceeasi dobanda/avans (8.5/8) pe 4 ani, cu VR la final?
Cipicanu`
Pt persoanele juridice se poate cu un avans de la 8 % la 50 %. Dobanda la sold e 8,5 %, se poate ori valoarea reziduala in rate ori la final...tu alegi. Singura problema la avansul de 8 % sa aiba firma indicatori buni, ex: profit, rulaj, etc

Bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.