Help - Search - Members - Calendar
Full Version: service Octavia
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
cristi61136
salut

am o octavia din 1998 si beculetul rosu care indica ca trebuie sa merg la service tot clipeste!
poate cineva sa-mi spuna cum pot sa-l dezactivez?
multumesc
madalina
logic ar fi sa il dezactivezi mergand in service...
cristi61136
QUOTE(madalina)
logic ar fi sa il dezactivezi mergand in service...


corect
dar nu vreau sa dau nu stiu cati bani
deci, o solutie, ceva?
DORU
Din cate stiu, ai la bord un mic LCD monocrom care te anunta cand trebuie sa mergi la service si cand sa-ti schimbi uleiul, NU un beculet rosu, cum zici tu. Oricum, nu vrei sa dai acum bani sa-ti rezolvi o problema minora poate, oricum vei da mai tarziu o lopata de bani pt o reparatie majora. Daca iti semnalizeaza sa vizitezi service-ul, atunci du-te.
Cand ai Octavia, fie si din 1998, trebuie sa-ti respecti blazonul. Numai la Daciile vechi mergea facut orice de oricine si oriunde. Parerea mea! :angel:
AlexTM
LED-ul rosu o fi uleiul...
Oricum, dute la Skoda
Gabriel.T.
logic trebuie sa mergi la service.nu este obligatoriu sa mergi la reprezentanta.iar sa-ti iei filtrele (ulei,aer,combustibil si polen daca e cazul) nu e mare lucru.poti sa-ti iei de la un magazin de profil.eu am un volvo s40,la reprezentanta ma costa cam 1000 ron.asa le-am luat eu si am fost la un mecanic,super de treaba si cu 50 ron le-am schimbat.iar restul,ulei+filtre inca 400 ron.la jumatate fata de reprezentanta.singura problema este ca filtrul de polen nu la gasit sa-l schimbe,nici cu schema in fata.nu era la locul unde trebuia sa fie.
a,si s-a stins si beculetul de la bord.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.