Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vas antigel vectra c-pe unde curge????
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
sergiu1
de citeva zile ,dupa ce merg cu masina,am observat o scurgere de antigel la imbinarea vasului.am sters, iar am mers,iar a curs,dar nu vad pe unde. se poate sa fie vasul spart? se observa numai dupa ce merg cu masina peste o ora,adica sa faca presiune cred.pe la coliere este exclus,nu se vede nici o urma.cum as putea sa descopar sau sa remediez fara sa schimb vasul?cum se face aerisirea la acest motor daca as schimba vasul?
multumesc!
Frentescu62842
Si eu am o vectra c si am observat ca pierde antigel.
La 2-3000 de kilometri tre sa completez vro 100 de grame.
Emanoel-Adrian
Putin probabil sa fie vasul spart sau fisurat, uite-te cu atentie la furtunele care fac legatura cu vasul,in zona de legatura. incearca sa atingi partea inferioara a furtunului zona de contact cu plasticul,in proportie de 90% pierderile sunt datorate furtunului/colierului de strangere a liniei de retur.
sergiu1
o sa ma mai uit odata , cu toate ca m-am mai uitat la furtune dar nu am vazut nimic. mie mi se pare ca ar fi vasul fisurat.ce alte probleme ati avut cu aceasta masina(daca ati avut) si cum vi se pare in comparatie cu cu altele din clasa ei?
Valeriu Razvan61497
Salut am avut aceeasi problema cu vasul ud si a fost din cauza supapei din busonul vasului am luat altul 150.000 si nu mai curge acum sar putea la tine sa fie si de la furtune beer.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.