Help - Search - Members - Calendar
Full Version: O masina cu nr 2-BR-2001 mai merge inmatriculata ??
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Ionut-Adrian60915
Am si o Dacia 1310, 1983, pe care as vrea sa o reconditionez, dar mai intai as vrea sa stiu daca mai merge inmatriculata.Astept raspunsuri.

Merci !!

PS: am un prieten care are un Renault Gordini, in aceeasi situatie.El mai are vreo sansa ??
BandiT
daca masina a fost inmatriculata in romania , atunci se poate reinmatricul fara probleme, indiferent de marca . deci dacia sau renault gordini cu nr. vechi se pot inmatricula , daca mai ai actele lor..adica talonul cel vechi..
pe numele cui e masina? daca mai traiesc proprietarii masinilor respective chiar nu e nici o problema...faceti act de vanzare cumparare cu ei si poti inmatricula masina daca corespunde verificarii tehnice.
eu am inmatriculat in 2003 o dacie fabricata in 1980 , pe care am gasit-o undeva la tara in curtea unui mos...avea nr. vechi , ceva de genul 3-bv-xxxx si nu am avut probleme la inmatriculat. cel mai greu a fost sa-l conving pe mos sa mergem sa facem acte in oras , la politie..
bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.