Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce ziceti de urmatoarea masina?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
dragos10
Ford mondeo 1.8i,an fab.01/2001 ,euro 4,benzina,127.000 km,125 Cp,climatronic,8 airbag,ABS,IPS,geamuri electrice,oglinzi,inchidere centralizata,first hand,radio,nelovita,extrase.pret germania 8700 Eur.Mai costa TVA romania+alte taxe.E bun pretul?
OMEGA
Pretul e bun
Dar euro 4, nu prea cred sa aibe
guerilla
poate are D4.
OMEGA
Nu cred nici D4 ca 125CP din 1.8 td mai rar si oricum la mondeo este disponibil numai 2.0 TDCI
Mai bine euro 3 trebuia scris
guerilla
pai era vorba de 1.8i benzina?!?! nu diesel.
Iulian8
masina pare ok, dar pretul e putin cam mare, poate mai reusesti sa il cobori. mai trebuie sa pui in calcul drumul + actele in germania cam 6-700 , taxele la vama cam 1800 si inmatriculatul in romania cam 2-300 . calculeaza si tu apoi cauta pe site-ul asta si pe autovit la ce pret le gasesti deja aduse aici.
Cristian2
De unde stii Omega ca pe mondeo sunt numai motoare tdci? iarasi dai cu presupusul, decat sa scrii informatii care nu sunt adevarate mai bine dute pe alt forum.
OMEGA
Ma refeream la variantele pe motorina din gama de propulsoare ford oferite pe Mondeo
CristianT sunt mondeo mai vechi cu motor 1.8TD
A si sunt si pe alte forumuri
Cristian2
Nu ma refeream la un mondeo mai vechi ci din 2001, sunt cu propulsoare diesel TDDI si TDI, AAA si inca ceva in privinta fordurilor sunt foarte bine informat in toate privintele, este masina mea preferata pe langa alte marci germane
G e o r g e
Cristian : spre dezamagirea ta, cu siguranta, fordul nu este o masina germana , este construita in germania , dar nu este o masina germana , cum nu este nici renaultul o masina turceasca, sau , ... eu stiu... cum nici yarisul nu este o masina din anglia, sau nici suzuki nu este o masina ungureasca ... "prisa-si "ideea ?
dragos10
Cristian da-mi te rog mai multe amanunte despre ford mondeo model nou din 2001;diesel+benzina.
Cristian2
George, eu am spus alte marci germane, nu ca fordul este o masina nemteasca, nu-ti fa griji stiu ce marca este FORDUL, sau nu ai citit mesajul meu anterior.
Cristian2
Spune-mi mai Dragos ce fel de detalii?
dragos10
referitoare la motorizare dcti,tddi,etc.cat de fiabila este o masina din 2001 in jur de 120.000 km.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.