Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am condus un RX-8
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
ezeQuel
Nu vreau sa ma laud..intamplator, parca vara trecuta, test-drive mazda la bacau..intamplator eram in bacau..Asa ca ..am luat RX-8u'..spre dezamagirea mea era cel de 196, dar senzatia a fost deosebita..De mers am mai mers cu masini tari, chiar am avut un 528 din 97' cateva luni (numa' ca era hidramat), RX-8 e bestial, mai ales cu DSCu' decuplat..asta la peste 5000 de ture..pleaca spatele intr-un fel smile.gif ..Mi-a placut
ezeQuel
Care mai ai opinii despre mashina? Care ai asha jucarica?
Otto73
sa vezi cum face mazdaspeed6. E mult mai tare ca RX8-ul.
ezeQuel
Cred...Cu toate ca mi se pare cam multa putere dintr-un 4 in linie..Cred ca are cuplul prea mic..mai ales ca e AWD..As fi optat oricand pentru un V6 fara discutie. Cred ca masdaspeed6 este o bomba..toti de pe mazda6club.com vb despre ea...as vrea sa vad ce poate smile.gif
Otto73
As vrea sa-mi tunez mazda, am vazut ca motorul asta (V6 de 3litri)poate ajunge usor la 400cai dar la puterea asta va ajunge numai cu un sistem turbo sau chiar biturbo dar pentru motor e safe.. Stau sa ma gandesc daca merita investitia sau nu (sotia nici nu vrea sa auda). Daca vreau caii astia mai bine imi iau de la un corvette sau pontiac GTO deoarece imi plac mai mult motoarele aspirate pt. ca au viatza mai lunga. Dar totusi sa ajung si la mazdaspeed6 - imi place designul la nebunie Cuplul este 380N/m sau280lb/feet la 274cai. Subaru STI are 300cai si cuplul de 300lb/feet (405N/m).
CRG
Otto, n-ai fi primul care-si doreste asa ceva.. biggrin.gif

e greu cu nevestele, sa vezi cat m-am chinuit pana am convins-o sa iau si pneuri de iarna... blink.gif

daca te tine banul, ia-ti direct mazdaspeed, nu te mai chinui s-o tunezi pe asta. e mare diferenta de pret intre pretul alei tale noi + tuning si mazdaspeed6?
Otto73
Eu am dat 25k$ si tuningul este 7 si 12 mii iar mazdaspeed6 este intre 26 si 31k$ dar daca o tunez o sa am 400cai nu 274. Dar e greu cu convinsul si adevarul e ca as avea alte prioritati......
ezeQuel
Iar un v6 e un v6 fata de 4 in linie..Parerea mea smile.gif...Cu toate ca 400 de calutzi tractiune fatza sunt cam greu de controlat...sunt cam multi pentru tractiune fatza...cel putin asa zic "meseriashii"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.