Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina anului
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
DragosS
http://www.masinaanului.ro/

Aici puteti vota masina anului!Nu trebuie sa completati decat numele,restul e optional.

P.S. Am votat cu surioara Zafira poate mai urca in clasament.
eddie
Clio III a fost votata masina anului,nu am gasit-o acolo.......
DragosS
Nu este concursul international,este varianta romaneasca a lui.Probabil sunt putin schimbate si participantele.Oricum nu merita Clio sa castige acest titlu dupa parerea mea in competitie cu Passat,Alfa 157,Leon,Zafira,etc.
eddie
Am vazut,in lipsa de Clio III am votat noul Opel Zafira !
krysty
QUOTE(DragosS)
Nu este concursul international,este varianta romaneasca a lui...
nici macar varianta romaneasca nu este ci mai degraba un poll al celor de la AutoMondial.
Masina Anului in Romania este desemnata de catre un juriu format din 10 persoane ce provin din Asociatia Presei Auto din Romania si Uniunea Ziaristilor si Editorilor Auto din Romania
madalina
Anul trecut sau in urma cu doi ani a mai fost un concurs identic. Toate bune si frumoase, numai ca inainte cu cateva zile de inalizarea concursului nu s-a mai putut vota, iar rezultatele comunicate de ams au fost complet diferite de celerezultate in urma votului pe net!
James Kilowatt
Intre timp a devenit oficial... Noul Clio este masina anului!

Desi si de data asta juriul si publicul au votat diferit.... la votul popular Clio era pe locul 4 sau 5.

Oricum, avand in vedere cum se stabileste castigatorul, pana la urma premiul asta e o mare frectie. Nu ca am ceva cu Clio, da' am ceva cu modul in care au votat unii, si mai exact francezii....
gabi4
Am votat pt kia rio blush.gif
Luka
Am votat Alfa si sper sa intreaca Passatul care, momentan, e pe primul loc la o mica diferenta.
James Kilowatt
Si io, tot Alfa, desi mi-a fost greu sa aleg intre Alfa si Civic.
Fiat/Alfa a scos motoare care respecta euro5 inainte ca Renault sa le fi scos pe cele Euro4 (adica anul trecut)... La benzinare JTS-ul e (oarecum) de ultim racnet, cu distributie si evacuare variabila si injectie directa, fata de Reno care face aceleasi motoare cu injectie multipunct ca acum 100 ani. La diesele, iar multijetul e peste dci.
In afara de pret, nu vad ce alte calitati zapacitoare are Clio asta... Probabil are un interior de Rolls, de vreme ce a castigat.
Vlad60979
Eu as alege altceva dar nu este listat. De ce sunt atat de putine masini prezente la vot?
Luka
QUOTE(MR28673)
Si io, tot Alfa, desi mi-a fost greu sa aleg intre Alfa si Civic.
Fiat/Alfa a scos motoare care respecta euro5 inainte ca Renault sa le fi scos pe cele Euro4 (adica anul trecut)... La benzinare JTS-ul e (oarecum) de ultim racnet, cu distributie si evacuare variabila si injectie directa, fata de Reno care face aceleasi motoare cu injectie multipunct ca acum 100 ani. La diesele, iar multijetul e peste dci.


Auzi MR, mie-mi place cum arata Alfa si atat tongue.gif
Iulian HondaFan
eu am votat noul Civic!
James Kilowatt
QUOTE(Iulian HondaFan)
eu am votat noul Civic!


Nici macar nu a fost luata in seama de juriu :evil:
Iulian HondaFan
prob pt ca abia a intrat la vanzare in Europa...
James Kilowatt
nici Clio 3 nu se vinde de prea mult timp. Doua luni, poate?
malin34426
Eu unul nu mai votez! Devine un gest inutil in toate domeniile.
guerilla
si eu tot pe civic as fi mers daca ar conta la ceva. poate doar la capitolul patriotism japonez laugh.gif
Ovidiu41654
Votez cu Zafira...
G e o r g e
am votat civic .
sergiutruta
am votat Leon :wave:
Viorel5
Am votat noul Passat...
La titlul "Masina anului 2006 in Europa" a pierdut la mustata titlul in fata lui Clio 3, strangand cu 5 puncte mai putin decat produsul francez.
Clio nu apare in lupta pt masina anului in Romania deoarece se va incepe comercializarea la noi abia din martie 2006.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.