Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Renault Clio III desemnat masina anului 2006 !
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
eddie
Clio III a fost desemnat masina anului 2006 prin vot.
http://www.caroftheyear.org/pages/Coty06.htm
trick
De ce naiba aleg astia masinile la inceputul anului ca nu am reusit niciodata sa-mi dau seama ? De ce nu lasa anul sa treaca, sa vada ce masini apar si cum se comporta de-a lungul unui an intreg ?
eddie
Probabil e publicitate pentru anul viitor,nu ?
trick
Da, da' pana atunci pot apare masini mult mai interesante si care, poate, chiar ar merita titlul de masina anului in curs.
Mircea38023
Mda...dupa experienta mea cu firma Renault, as prefera oricand sa-mi cumpar o japoneza de pe locul xsprezece....
eddie
Cum iti e norocul,dar...masina de firma nu poate fi la fel de fiabila ca una personala.La alegerea unei marci de masini,gusturile nu se discuta !
Fiecare isi alege ce i se pare lui mai compatibil nevoilor si mai ales buzunarului !
Mircea38023
Chestia cu masina de firma...e oarecum preconceputa.
La noi in firma, toti cei care au renouri, le folosesc doar ei. Si nici unul nu o foloseste dupa principiul e de firma-imi bag picioarele.
Toti sunt constienti ca, daca nu au grija de ele, tot ei pierd. Macar timp, cu statul prin service-uri.
Eu, nu fac nici o diferenta in condus intre megane si nissan. E ca si cand amandoua ar fi ale mele.....

Cat despre alegerea unei masini, ai dreptate. Factorii de decizie sunt multi si bineinteles ca fiabilitatea statistica e doar unul dintre ei. Nu neaparat cel mai important.

Dar, oricum....la 3 ani de renoniada, cu 7 masini (4 clio, 2 laguna, 1 megane) si cheltuieli cu service-ul de peste 400 milioane (exceptand reviziile curente!!!).....n-am ce comenta. Costurile pe km cresc simtitor si nu e bine.
Eu prefer sa-mi iau o masina, care sa aiba garantie sanatoasa si la care riscul de timp pierdut prin service-uri e mai mic. Pana la urma, fara sa ma laud (si nu cred ca sunt singurul de aici) la mine timpul e mai important decat banii. Si imi lipseste mai mult.
Popa72943
Dar, oricum....la 3 ani de renoniada, cu 7 masini (4 clio, 2 laguna, 1 megane) si cheltuieli cu service-ul de peste 400 milioane (exceptand reviziile curente!!!).....n-am ce comenta. Costurile pe km cresc simtitor si nu e bine.

sa inteleg ca esti mai multumit de nissan (fie ca e almera sau primera)? ma refer din punct de vedere al costurilor de intretinere.
am vazut ca nissan almera e cam la acelasi pret cu clio 3? dar o vizita la service pt revizia de 10.000 cat o fi?
Mircea38023
Inca nu-ti pot spune care imi vor fi costurile de intretinere la Primera.
Pentru ca, inca nu am schimbat nimic la ea si n-am ajuns inca nici la revizie. (Care, apropos...la 1.9 dCI cum am eu, se face la 30.000). Dar, chiar daca ajung la aceleasi costuri - si tind sa cred ca voi ajunge- prefer sa le am doar platind revizii decat sa ma plimb cu masina prin service cu probleme.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.