Help - Search - Members - Calendar
Full Version: am nevoie de ajutor... deh, computerele astea
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Multimedia & IT- Electronice
James Kilowatt
cine stie de unde pot face rost de un driver (si Windows 98/XP si Linux) pentru un pcmcia card Global Village PowerPort Patinum Pro modelul A390? (Ethernet + faxmodem 28800) ?
f1anatic
How about...de la manufacturer ?
G e o r g e
http://www.driverguide.com/
James Kilowatt
si producatorul si driverguide dau drivere noi care nu merg cu vechitura asta... :evil: Slabe sperante sa gasesc pe net... ma gandeam ca poate ma ajuta careva care are o vechitura de laptop
Bodi
In mod normal driverele unei componenta hard se fac pentru un sist. de operare (tu ai specificat 98/XP sau Linux) deci nu ar preaa trebui sa fie problema aici. (XP cu SP2 are o caruta de drivere si poate sa caute el pe internet un driver pt tine - nu am incercat totusi niciodata asta)
Trebuie sa vezi daca respectivul card este compatibil cu configuratia ta, upgrade de BIOS etc
James Kilowatt
Cardul e din configuratia originala... e o vechitura de laptop (PII 266) cu o vechitura de card pcmcia, ce dateaza din zorii internetului biggrin.gif.
Nu am gasit pe net drivere pentru asemenea vechitura, nici macar la producator.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.