Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Opel Astra
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Astra / Zafira
Artur
Am ocazia de a cumpara un Opel Astra 1.6i din '93 cu 3500 euro. Masina are faruri ceata, trapa, alrama, inchidere centralizata, radio CD.
Masina are cam 140000 km fiind adusa cam acum 2 ani si precizez ca arata foarte bine inauntru si afara, vopseaua fiind originala(metalizata).
Intrebarea mea este ce credeti in general despre acest model, fiabilitate consum si daca se merita avand in vedere ca nu pot face fata la un leasing la o masina noua.
Modelul are motor de 1.6i pe benzina si nu stiu sigur cati "cai" are si nici poseorul nu stie sigur. Eu am gasit pe internet la niste date tehnice aceasta motorizare ca ar putea avea 75 sau 100 de C.P. Voi ce credeti?
Multumesc anticipat pentru orice raspuns la aceste intrebari.

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-10-26 05:01 ]
violeta
Toata vara am fost sa vad masinile si preturile din targ si te asigur ca pretul e bun.
De ce nu-i ceri vanzatorului sa-ti arate copie dupa talon si cartea de identitate?De acolo poti obtine si datele despre puterea maxima a motorului.Vanzatorul chiar nu stie ca are scris in documentele masinii aceste date ,sau se fereste sa ti le arate?
Iulian8
La banii astia nu stiu daca mai gasesti ceva cam din acelasi an. Masina nu este stralucita dar e ok. verifica foarte atent actele masinii si incearca sa faci o programare la RAR ca sa ii verifici seriile ca sa nu fie ''recarosata'' iar seriile sudate pe noul sasiu.bafta
iulian3
opel astra 1.6 are aprox 75 cp iar cel 1.4 aprox 60 cp. cel 1.8 are 94 cp, cel 2.0 are 115 cp iat cel 2.0gsi are 150cp (136 kw)
iulian3
opel astra 1.6 are aprox 75 cp iar cel 1.4 aprox 60 cp. cel 1.8 are 94 cp, cel 2.0 are 115 cp iat cel 2.0gsi are 150cp (136 kw)
Artur
Multumesc pentru raspunsuri. Am intrebat de putere abia dupa ce ne indepartasem de masina. Am facut untest drive cu el. El sustinea ca are vreo 90 C.P. si parea sa traga mai bine decat un Cielo nou deci ar putea fi si versiunea de 100 C.P. care am gasit-o pe www.carfolio.com.
Roberto
Dupa umila mea parere,cred k Astra e cel mai reusit model din toata gama Opel.
bla.-bla bla........
Ati vazut noul Astra???????
Arata "ingrozitoooooooor" de bine.E bestial,imi place mai mult k Golf5.
Voi ce pareri aveti?




[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-11-06 08:52 ]
G e o r g e
astra este chiar mult mai frumoasa decat noul golf V
zefir34016
QUOTE(Roberto)
[...]Ati vazut noul Astra?????? Arata "ingrozitoooooooor" de bine. E bestial, imi place mai mult k Golf5.

Korekt!
Evolutia se vede cu ochiul liber.
robert constantin31470
Nu are nici o valoare poza aia. Cauta tu pe net poze cu opel kadett GSi, poze cu masina noua si sa o sa vezi ca arata mai bine ca Primul ASTRA
Nazareno Gabrielli
Asa e. Am un Kadett care arata mult mai bine decat junghiul ala rosu din poza.
Cred ca totusi o sa trec la urmatorul model din acest "lant trofic", pentru ca sunt masini foarte bune. Nici de Kadett-ul meu nu am de ce sa ma plang.
Gabriel38140
opelul astra H (sau I cum il mai denumiti) a evoulat din kadett???
Gabriel38140
raspuns rapid (5 min.) posibil.??..ca plec...!!!
Alecs
ce mi se pare putin diferit la opel fata de alte parci e ca nu prea pastreaza o caracteristica a modelului vechi la cel nou...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.