Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SEAT ALTEA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
Dragos60728
Am cumparat un Seat Altea in luna Aprilie 2005. Pana acum am 18000 km si sunt foarte nemultumit de ea. Au inceput sa zdrangane toate usile, consumul e de cca 10l/100km (media pe traseu mixt) si unde mai pui ca am ramas fara baterie de vreo 4 ori pana acum si nu-i da nimeni de cap. Aaaaaaaaa am uitat, la relanti cu motorul cald zici ca se rupe!!!! Aveti grija ce masina va luati!!!!
adi45619
Asa e la inceput cu toate masinile. E un grafic pe alt fir din care reiese ca defectiunile apar si la inceputul vietii unei masini si pe urma incep sa scada pana ajung in platou. Oricum ti-ai luat o masina frumoasa, imi place Altea.
G e o r g e
imi pare rau sa aud probleme la VAG

ce motor ai luat ?
DragosS
Incearca sa rezolvi problema pe garantie.Detaliaza si tu ce insemna ca se rupe la relanti.

In legatura cu decarcatul bateriei,aceasta se poate incarca.In mod normal are garantie 2 ani.Mergi rar cu masina?Pentru ca se poate intampla sa se descarce bateria daca nu mergi 2-3 saptamani cu masina.
malin34426
Balbaiala la relanti si caderea bateriei pot fi legate si daca este asa poate fi periculos (o masa slaba pe caroserie sau motor si se duce dracului electronica - tot ce lucreaza cu 5V va lucra cu diferenta de potential adica 7-9v). Nu o lasa asa si nu astepta mult. Stai pe capul celor de la service pana iti rezolva problema . cat despre zgomote ... caciucuri cat mai inalte in talon cu presiuni la limita minima si suspensie moale.
madalina
QUOTE(adi45619)
Asa e la inceput cu toate masinile. E un grafic pe alt fir din care reiese ca defectiunile apar si la inceputul vietii unei masini si pe urma incep sa scada pana ajung in platou. Oricum ti-ai luat o masina frumoasa, imi place Altea.


Nu se intampla cu toate masinile sa ai probleme in primele luni! Cu ce il incalzeste ca are o masina frumoasa, daca are probleme?!?
adi45619
Are el un mic ghinion cu masina, atata tot. Oamenii vad masina nu defectiunile. Defectiunile se repara dar daca masina nu arata bine ce-i faci? O schimbi cu totul?
G e o r g e
deci tu preferi sa ai o masina frumoasa pe care sa o vezi in service toata ziua , dar ce daca ... este frumoasa .

si sa-ti bocane toate cand mergi cu ea ... dar mai conteaza , e frumoasa ... blink.gif
madalina
QUOTE(adi45619)
Are el un mic ghinion cu masina, atata tot. Oamenii vad masina nu defectiunile. Defectiunile se repara dar daca masina nu arata bine ce-i faci? O schimbi cu totul?


Daca iei masina drept obiecvt de decor, intr-adevar ai o mare problema daca masina e urata, dar functioneaza. daca o iei drept mijloc de transport personal, ai o mare problema daca masina nu merge.
adi45619
Eu personal n-am nici o problema. Omul a avut ghinionul sa fie in acel procent statistic cu probleme la masina noua. Se mai intampla de exemplu si Doamne fereste sa iti cada un ghiveci de flori in cap cand te plimbi pe strada. Daca intri in alea 0,0000..01 procente probabilitate sa cada ghiveciul chiar in momentul in care iesi la plimbare, asta este, ai avut ghinion. Ce, asta inseamna ca nu mai trebuie sa iesi din casa ca nu cumva sa-ti cada un meteorit in cap?
Eu am vazut multe Seaturi Altea care estetic mi-au facut placere si care... mergeau normal pe strada si nu aveau probleme. Si am vazut si alte masini care mergeau la fel de bine dar care, din pacate pt ele, nu imi starneau deloc interesul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.