Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce masina sa cumpar cu 10000E (sh)?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
jula60336
nu stiu ce marca(model) de masina sa cumpar cu suma asta.
VECTOR
ar fi trebuit sa precizezi si cam ce fel de masina vrei de banii astia... benzina/diesel ; mica/medie/compacta... pentru ca ai destule optiuni,incepand cu daewoo ,fiat,si pana la opel,ford,BMW,renault samd.
Paul56526
Cum zicea si Vector, in functie de ce vrei de la o masina exista 1001 de posibilitati...
jula60336
as dori o masina second hand, ccompacta, costuri de intretinere mici, nu conteaza daca e disel sau benzina, motor sub 2000 cc
petronel52675
Tot ai multe variante.Lumea unde concurenta auto e libera se orienteaza spre japoneze din cauza fiabilitatii mari.Un neamt (dealer auto) imi spunea ca merita totusi niste taxe vamale in plus decat bani cheltuiti prin service-uri.Conteaza mult si ce vrei sa faci cu aceasta masina si cat vrei s-o tii.Sunt masini ce isi conserva valoarea si altele la care pierzi f mult la revanzare iar altele sunt pe viata(nu mai le poti vinde).
Flaviu48913
Eu in banii astia (costul masinii + taxe in tara) mi-am luat Ford Mondeo, Diesel, cu 80.000 km la bord...
James Kilowatt
Eu as merge pe un hyundai accent, benzina, sub 50.000km, si ar mai ramane si bani de o eventuala instalatie GPL + cateva vacante in Europa.
CRG
Focus 1, din 2002, 1.8 tdci, 60k km la bord, in jur de 9,500 eur (si-a luat un coleg).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.