Help - Search - Members - Calendar
Full Version: scanner auto
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
James Kilowatt
Baietii de pe forumul Daewoo au pus la punct o interfata si soft de citire a datelor ECM: Turatie, temperatura gaze si apa, pozitie accelerator, consum instantaneu, coduri de eroare etc.
http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?s...ic=388&st=0

Din cate se pare, pentru cineva cu ceva stagii la clubul de electronica la casa pionierului interfata respectiva e joaca de copil. Din pacate, nu e cazul meu, obiectele mai mici de cateva tone care nu duduie si nu scot fum nefacand parte din pasiunile mele.

S-a mai ocupat cineva de aici de ceva de genul asta? Mie mi se pare interesanta asemenea scula...
guerilla
pentru cei care nu se pricep la electronica, exista in magazin astfel de device-uri gata asamblate. stiu ca or sa-mi sara in cap toti ca e scump, ca poti sa-l faci si singur.... numai ca mai sunt si din cei pentru care timpul liber nu prea exista, comoditatea si lenea sunt parteneri de nadejde... biggrin.gif
James Kilowatt
Unde e magazinul ala??
Se vinde si interfata si softul pentru conectarea la pc, sau e un scanner dedicat?
guerilla
magazinele, ca sint multi producatori sau vanzatori de astfel de echipamente sunt online.
un exemplu e asta sau asta
James Kilowatt
Al doilea link nu merge.
guerilla
acum da.
James Kilowatt
Am vazut ca exista soft pentru chiptuning... iti cumperi scannerul sau interfata, si iti schimbi singurel maparea ECU.... A incercat cineva?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.