Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Blaupunkt Beker 2000
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
Gabriel.T.
Salut,am un radiocasetofon luat de pe Mercedes,un Beker Mexico 2000.partea proasta ca nu l-am probat niciodata,stiu ca a functionat pe un Mercedes,dar nu l-am putut monta pentru ca nu am cabluri la el.e compus din doua "cutii" adik casetofonul cu panelul de comenzi si inca o cutie,care am inteles ca e aplificatorul cu partea de radio.daca stie cineva un "nene meserias" (am fost la un radioprogres dar erau perpendiculari cu modelul asta) care se pricepe la radiocasetofoane auto poate imi da o idee.am inteles ca pretul de catalog al unui astfel de radiocasetofon e undeva la 2000-2200 euro!!nu prea imi vine sa cred dar asa o fi.eu vreau sa-l vad in functiune si poate il montez pe masina.
ma poate ajuta cineva?
AlexTM
Ce inseamna "luat" de pe un Mercedes?
Gabriel.T.
un amic,care sta in germania, a venit in romania, si-a schimbat rc cu un cd si pe asta l-a lasat la mine biggrin.gif .mi-a zis ca functioneaza,eu nu l-am vazut mergand si ca e cam 2200 euro blush.gif ,dar ca nu are ce face cu el.asa ca mi la facut cadou.dar asta se intampla acum vreo 6 ani.de atunci "zace" :angel: in debara.acum sunt hotarat sa-l instalez pe masina,chiar daca am un rcd sony cdx s2020,sunt adeptul "clasicului" si sa ma ierte dumnezeu dar ca si claritate sunet nimic nu se compara cu blaupunkt clasic.
HalbaSus
QUOTE
chiar daca am un rcd sony cdx s2020,sunt adeptul "clasicului" si sa ma ierte dumnezeu dar ca si claritate sunet nimic nu se compara cu blaupunkt clasic.


Ahm ahm... nu fii asa sigur ca "nimic nu se compara cu un blaupunkt clasic" eu pe opel vectra am avut tot un "blaupunkt clasic"... un gunoi pe care l-am urat cu tot sufletul pentru modul in care reda casetele asta pana in momentul in care a inghitit a doua caseta si nici macar radioul nu mai mergea... urechile mele sunt muuult mai fericite cu mp3-playerul panasonic...

Ah... si btw... casetele au murit... acum li se scrie necrologul... nici un casetofon (fie el blaupunkt, bose, alpine, etc...) nu poate concura cu calitatea de CD...

Sfatul meu e sa pastrezi cd playerul, daca nu esti multumit de calitatea muzicii din habitaclu schimba boxele.
Gabriel.T.
halba,nu vreau sa intru in polemica cu tine,dar te contrazic.calitatea cea mai buna este pe "banda" nu pe cd.partea proasta e ca benzile se duc repede in timp.
si la interiorul spartan al volvo-ului meu mai bine "cade" clasicul blaupunkt beker mexico decat sony xplod.
boxele (sau mai bine difuzoarele,ca asta sunt) nu au nimic si nu le-as schimba nici pentru nush ce "super difuzoare cool".
problema este ca nu am rezolvat "problema".adik unde gasesc niste baieti destepti care sa-mi instaleze beker-ul ?
Luka
Totusi, in materie de electronica nu prea merge ideea de 'oldies, but goldies'. Poate doar daca apreciezi mai mult benzile de magnetofon fata de CD :angel:
Cel mult poti spune ca fasaitul placilor de pick-up are o anume savoare la un anumit gen de muzica, dar altfel nu se compara.
Pur si simplu, casetele sunt depasite.
Gabriel.T.
nu am mai ascultat o caseta de .......10 ani? cam asa ceva.
si oricum in masina nu ascult decat radio,iar la partea de radio "oldies" sunt cele mai bune.ati desfacut vreodata un rcd? de curiozitate sa vedeti ce este un carcasa aia draguta cu multe beculete si butonase,leduri si alte cele?
dar gata cu polemica,aveti sau nu un "mester-oldies"?
HalbaSus
In Oradea ti-as putea recomanda un atelier un atelier care vinde/repara/monteaza scule audio (pe masini si nu numai) sunt sigur ca exista asemenea ateliere si in Bucuresti. In principiu nu ar trebui sa fie o treaba complicata sa ataseze niste cabluri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.