Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce rol are dubla inchidere centralizata la mondeo?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
danmatyas
poate ma lamureste si pe mine cineva la ce foloseste inchiderea asta dubla.mersi
Larry55350
inseamna ca nu se mai pot deskide usile nici makar din interior...
tommy59961
asemenea inchidere este si pe astra si probabil ca la multe alte masini
Petrica61298
Dubla inchidere e o masura in plus de securitate, adica daca va sparge un hot geamul si incearca sa deschida usa din interior atunci va avea o mare surpriza. Eu zic k e meseriasa. Eu am un mondeo Ghia din 1994 cu aceasta facilitate, la mine pentru activare intai se roteste cheia in pozitia deschis apoi se roteste pe inchis si se aud 3 bipuri parca, adica dubla inchidere e activa plus alarma de interior.
VECTOR
daca va sparge un hot geamul si are o mare surpriza ca nu poate deschide usa din interior,o sa intre foarte usor prin geamul spart. mi-e nu mi se pare asa meserias pentru ca nu mi se pare chiar asa utila in exemplul tau...
Petrica61298
e o chestie meseriasa oricum...de exemplu hotii nu vor putea fura scaunele...fiindca nu pot sa le scoata pe geam biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Dan27
da,iti vor sparge parbrizul ca sa le scoata pe acolo:))
Petrica61298
atunci e o kestie inutila....cei care aveti Ford cu astfel de optiune instalata, dati-i foc, fiindca va poate fura scaunele prin spargerea parbrizului, dati drumul la masina intr-o prapastie, oricum nu e buna de nimik... :minigun: :minigun: :minigun: :minigun: :minigun:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.