Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Timisoara
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
catalin51707
Salutare - saptamana viitoare trebuie sa ajung in timisoara....intrebarea era.....pe ce drum imi recomandati sa o iau.....si unde sa stau o noapte in timisoara (ma intereseaza ceva camera dubla pe la 750-800.000 de mii la un hotel sau pensiune in oras)....anul trecut am fost tot asa pt cateva zile si am stat la o pensiune/hotel a unui italian intr-un cartier de vile care se construia..dar nu mai stiu cum se numea...suna cunoascut..cica era bine clasata si cunoscuta in timisoara....Am nevoie de sfaturile voastre?
multumesc blush.gif
Cipicanu`
Eu ti-as recomanda urmatoarea ruta Valea Oltului - Sibiu - Deva - Arad Timisoara. Pe Deva - Arad - Timisoara ocolesti vreo 60 de km dar e super bun drumul, pe cand pe Lugoj e dezastru. Daca mergi cu masina de servici...da-i bice pe Lugoj.
Cazare gaseti la greu in 800.000 lei / noapte.
catalin51707
La fel am auzit si ca pe vala oltului ar fi dezastru...nu merg cu masina de servici...ci cu cea personala...hmmmm sunt scururi chiar asa de mari in la cazare in timisoara?
CipponeG
Sau Ploiesti -Brasov-Sibiu- Deva -Arad. Desi un pic mai aglomerat, drumul este foarte bun
Cipicanu`
Nu e rau pe Valea Oltului..pe o portiune sau 2 de 10 m e rau...in rest e bun drumul. Eu sunt din Deva si am fost acum 2 sapt la Buc
HalbaSus
Trecand peste faptul ca in calimanesti m-a lovit din spate un idiot beat... nu e rau drumul pe valea oltului... cand am venit din bucuresti mi s-a parut chiar super pentru ca era foarte lejer traficul (era luni... poate luni nu se circula pe-acolo biggrin.gif )...
Nonn
Eu, cand am fost la SIAB toamna asta, la dus am mers prin Arad-Deva-Sibiu-Brasov-Ploiesti. E un pic mai lung decat prin Oltenia dar e mult mai bun, nu neaparat insa si mai liber. La intoarcere am venit prin Craiova insa eu personal nu iti recomand sa vii pe acolo. Dupa Filiasi, spre Turnu-Severin, e foarte prost drumul si in permanente reparatii si stai minute intregi la nenumarate semafoare. Ca sa nu mai vorbesc de numarul mult mai mare de surprize neplacute care iti ies in cale pe acesta ruta prin Oltenia (gen betivi, carute, biciclisti etc.). Iar la final ai de-a face cu Lugoj-TM, o alta "capodopera". Daca tii neaparat sa vii pe aici poti sa ocolesti de la Caransebes prin Resita, cum am facut eu. Pe acesta a 2-a ruta mi-a luat cam cu o ora mai putin dar am si venit mult mai repede. Alegerea e a ta.

Cazare din pacate nu stiu ce sa iti recomand, habar nu am care sunt preturile. Eu zic sa cauti pe net pensiuni si hoteluri in TM, asa vei sti si tarifele si daca sunt camere libere.
catalin51707
Multumesc frumos la toata lumea pt sfaturi......
Alex-F1
Da, la faza cu ruta, subscriu si io la ce-a zis Cipicanu' (pe sus, nu prin Oltenia), dar cu cazarea....la hoteluri mai greu cu 800.000 cazare.....poate ceva pensiuni mai mici de o stea sau maxim 2! Deh....nu ne lasam nici noi mai prejos ca voi la capitolul scoruri, nu? :boxing: Ideea lui Nonn cu cautatul pe Net e f. buna, asa ca da-i bataie..... Cumva ai stat anul trecut in cartierul Dumbravita, la o pensiune a carui nume incepe cu A?....nu-mi aduc aminte nici io numele intreg wallbash.gif Aia intr-adevar e f. cautata, are conditii bune si scoruri acceptabile, dar in orice caz cred ca anul asta e ceva mai mult de 800.000/camera dubla!

Vorbeamos
ALEX
catalin51707
Sa mor daca mai stiu cum se numea cartierul....stiu doar ca pensiunea era a unui italian...intr-un cartier nou de vile......f misto.....avea si piscina...nice!
Oricum Timisoara a inceput sa devina un oras destul de scump..... blush.gif
AlexTM
posibil:
Casa del Sol
La Residenza
Alex-F1
Cred ca e vorba de pensiunea Giulia din cartierul Dumbravita, nu? Cel putin corespunde descrierii: e a unui italian, e intr-un cartier nou de vile, are si piscina....e in dreapta soselei principale, la iesirea din oras spre comuna Dumbravita! Dar aia cred ca are 3 stele si m-as mira sa fie doar 800.000/noapte pt. o camera dubla.... :scratchchin: .....ar fi prea bine sa fie asa blush.gif ....oricum ca sa ajungi la ea, treci chiar prin fata blocului meu biggrin.gif
"Oricum Timisoara a inceput sa devina un oras destul de scump....." buna dimineata biggrin.gif .....te-ai prins si tu in cele din urma :wave: Daca mai ai intrerbari, noi timisorenii iti stam la dispozitie cu ce stim si noi....

Vorbeamos
ALEX
catalin51707
mersi frumos...... blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.