Help - Search - Members - Calendar
Full Version: DVD Lab-Pro
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Multimedia & IT- Electronice
Andrei38283
Programelul asta poate sa faca DVD cu un film la cel mai inalt nivel. Iti faci singur meniul poti baga mai multe subtitrari iti converteste singur filmul etc. Problema e ca inca nu mi-am dat seama cum face toate astea si m-am gandit ca poate a mai umblat cineva cu el sa-mi explice si mie.
Multumesc! arigato.gif
Bogdan-223
Programelul creeaza continutul dvd. Pentru a-l putea utiliza, mai este nevoie de fisier audio/video compatibil dvd si titrari. Altfel spus, ai nevoie de mpeg 2 cu sunet la 48kHz. Nu-l poti folosi cu filme format divx, xvid s.a.m.d. (trebuie sa le convertesti in mpeg 2 cu alt program), dar poti folosi titrarile pentru ele.
Andrei38283
Stii cumva vreun program care sa faca conversia?
Bogdan-223
QUOTE(Andrei38283)
Stii cumva vreun program care sa faca conversia?

Sunt zeci, daca nu sute... Uite niste exemple
Andrei38283
Ms mult arigato.gif . Trebuie sa-ti fac cinste beer.gif .laugh.gif
Andrei38283
Care e diferenta intre PAL si NTSC? Care ofera o calitate mai buna a imaginii?
Bogdan-223
QUOTE(Andrei38283)
Care e diferenta intre PAL si NTSC? Care ofera o calitate mai buna a imaginii?

"NTSC's images are composed of 525 lines and NTSC displays 30 frames (complete images) per second.
PAL's images are composed of 625 lines and PAL displays 25 frames per second.
There are technical differences in the way color is reproduced, but the above is the basic explanation."
Daca nu folosesti DVD pe PC iti recomand sa-l faci in sistemul in care opereaza DVDplayer-ul. Nu vei putea vizualiza un DVD format NTSC pe un player PAL/SECAM sau invers.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.