Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Volvo SUV
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volvo
Stefan59795
XC 70 any comment !
G e o r g e
no comment
Davidinho
Foarte vag topicul...nu cred ca stie nimeni la ce te referi
G e o r g e
comment
eu am o vaga idee
end comment
mike.omega
XC 90!
L-am vazut chiar si cu V8 biggrin.gif
G e o r g e
QUOTE(Stefan59795)
XC 70 any comment !

buey te iei de XC 70 aici DA ?

uite :
Gabriel.T.
Robust și dinamic. Gardă la sol înaltă, tracțiune integrală controlată electronic și motor cu patru cilindri, cu o putere de 210 CP, sau turbodiesel cu o putere de 163 CP.
Super masina.
R
QUOTE(Gabrielt)
Robust și dinamic. Gardă la sol înaltă, tracțiune integrală controlată electronic și motor cu patru cilindri, cu o putere de 210 CP, sau turbodiesel cu o putere de 163 CP.
Super masina.

Motoarele sunt in 5 cilindri turbo: benzina 208 CP (mai nou 210 CP) si cuplu de la 1500 rpm) sau diesel 163 CP (si mai nou 185 CP - ciudat dar pe pagina lor web din Rom nu e descrisa varianta de 185 CP, in schimb e pret-uita... in lista de preturi PDF)
Laurentiu_007
Frumos, fiabil, robust dar si f. scump. blush.gif
V70XC86504
Ce sa zic, numai cuvinte de lauda pt. aceasta masina.
La minusuri pot spune consumul(2,4 Turbo 200cp), in oras cam 18-20l media si in afara cam 12-15l...mers normal.Daca vrei sa scoti un consum bun afara si mergi foarte atent poti scoate si 7-8l, pe autostrada chiar mai bine de atit.
Pot spune ca e cel mai bun compromis intre o masina de teren si una de strada.
Ai confort, stabilitate, siguranta, putere, performante on road si off road(intr-o anumita limita normal).Oricum in zapada si noroaie nu ramai, chiar daca depasesc roata.Nici prea inalta, nice prea joasa.
Tractiunea integrala excelenta, puterea se transmite instantaneu pe rotile/roata care au aderenta mai buna.Sistem antipatinaj TRACS pe fiecare roata in parte pina la 80km/h.E un deliciu sa conduci iarna, dar si vara.
V70XC86504
Maximum V70XC :boxing:
V70XC86504
...
V70XC86504
...
V70XC86504
V70XC86504
V70XC86504
moraru46044
M-ati imbolnavit cu pozele astea...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.