Help - Search - Members - Calendar
Full Version: service care sa schimbe volanul de pe drepta pe stanga
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
ionita57926
va rog sa ma ajutati si pe mine. vreau si eu sa schimb volanul la o masina de pe partea dreapta pe partea stanga. daca stie cineva vreun service, am auzit ca in germania ar fi, la care sa pot face asta, daca a-ti putea sa-mi dati vreun numar de tel sau vreo adresa de e-mail sa pot afla detalii si preturi. va multumesc foarte mult.
Damian53219
eu sunt de parere ca este un efort cam mare.....
nu mai bine iti cumperi direct din Romania o masina cu volanul pe stanga??? sunt mai iefine aici, pt noi folosim cu volan pe dreapta!
acum depinde de resursele tale finaciare blush.gif
Andrei55037
Si eu am auzit ca ar exista. Din cate am inteles operatiunea ar costa cam 2000E asa ca nu cred ca merita.
ionita57926
credeti-ma ca realizez si eu ca ar fi mult mai usor sa cumpar una care are direct volanul pe stanga, dar in acest caz, cel putin pentru mine, se merita. este, cum ai spune, o ocazie. oricum preturile variaza mai mult in functie de cate piese schimbi. stiu de la cineva ca ar fi facut asta, la o dubita ce-i drept, cu 500 eur pt ca nu au trebuit schimbate prea multe piese. acel cineva probabil nu a mai intrat pe forum de mult pt. ca nu mi-a mai raspuns la cererea mea de a-mi trimite un nr. de tel de la acel service. eu va intreb daca aveti contacte de la service-uri prin germania, mai ales pt cei care au fost pe acolo. oricum va multumesc f. mult pentru raspunsuri si pentru interesul dovedit fata de topicul meu si inca astept relatii daca puteti sa mi le insusiti si mie.
florin55503
a mai fost o persoana cu aceiasi problrma ca a ta. din ce am retinut eu ar fi faptul ca exista gauri in podea pt pedale pe dreapta, la fel si pentru volan etc. probabil ca probleme or sa apara cu partea electrica pt ca sunt toate treburile invers.
ionita57926
cred ca tot eu eram ala cu problema dar am mutat intrbarea de la financiar la service. acolo deviasem de la intrebarea "daca o pot inmatricula" si am aflat ca asta ar fi o solutie. mersi oricum, dar eu tot astept numere de telefon. nu trebuie neaparat sa stiti ca fac ei chestia asta ,ma interesez eu, dar sa am unde sa sun. n-am fost pana acum in germania n-am de unde sa stiu cum sta treaba. pur si simplu am fost convins ca acolo este posibil. va multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.