Help - Search - Members - Calendar
Full Version: inchidere centralizata defecta la Mondeo 98
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
ghic41638
Buna tuturor! Sunt disperata pentru ca de trei saptamani am probleme cu inchiderea centralizata. Practic eu dau sa blochez usile si ele in secunda urmatoare se deblocheaza. M-am dus la un service (nu Ford) si mi-au spus sa-i pun alta alarma si rezolv problema. Am dat 3 milioane si am aceeasi problema. Ei nu mi-au anulat inchiderea de pe cheie. Nenorocirea este ca uneori merge inchiderea centralizata, armez usile si gasesc dimineata masina deschisa. Cei de la service-ul la de mi-au montat alarma au verificat nu stiu ce motorase de prin usi si nu au nimic si atunci au spus ca este defectiunea masinii ceva computer...eu nu ma pricep asa ca am ajuns la BDT. Ei au fost evazivi dar m-au programat peste 2 saptamani sa vada ce are. M-au cam speriat insa cu tariful (ii citez putem lucra trei ore si va luam 2 milioane sau 5 zile si le las gaj masina probabil). Am uitat sa spun ca inchiderea de pe alarma noua este ineficienta in sensul ca tot se deschide...in plus in perioadele in care am aceste probleme imi apare aprins becul de avarie permanent. Astept cu nerabdare un sfat! Gratiela.
malin34426
In motorul de comanda al usii este un micro intrerupator sau chiar in mecanismul clantei . scoate firele de comanda de pe usile di fata , pe rand,
si vei vedea de la care pleacaproblema. acel intrerepator este defect sau se misca si in momentul inchiderii el face contact si pe partea de deschidere dind comanda de deschidere. Odata scos il va opera alarma pusa, intrucit ea da acelasi tip de semnal.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.