Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mi-am luat logan!!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
ncristi
Mi-am luat logan! Dupa cautari indelungate si chinuitoare (cred ca am trecut pe la toate reprezentantele din B si din Ploiesti ale tuturor firmelor auto) m-am impiedicat tot de logan--1.6 90HP full (adica cu toate alea+garantie 3 ani) ...cam 9000E. Pot scrie o carte pe tema alegerii insa ce m-a determinat:

-saptamana trecuta am mers cu cineva care-si face o casa undeva la munte si bineinteles ca avea logan 1.4 .... offroad tata a bagat 60km/h pe un drum forestier si masina mergea brici...mai zdranganeau chestii dar era de inteles...oricum pe mine m-a impresionat.

Intre timp ma gandeam daca as putea face si eu acelasi lucru cu meganu...nu clar... blush.gif
Bineinteles ca la alegere se mai datoreste si cititului cap coada a mai multor forumuri (printre care si dacia.ro)+nenumarate intrebari adresate posesorilor smile.gif

Un alt motiv a fost sa pot trece peste liniile de tramvai si gropile partiei fara sa ma gandesc de fiecare data ca ma costa 100mi, coloana de directie...chestii de genul asta...

Am facut bine ca am luat-o smile.gif?

PS
Mie mi-a placut masina si cred ca este una fiabila chear daca am auzit chestii de genul "frate ia 9% in B!!"....afirmatie aberanta...

Nu incepeti cu chestii ca este un compromis bla, bla, bla ca asta stiu si eu...
CLAR NU AM VRUT SH!
Alexandru59303
Salut, si eu trec prin aceeasi dilema. Am un Volvo 440 din 96 si as fi vrut sa-l vand si sa-mi iau o masina noua. Oscilez si eu intre Logan care are ca atuuri pretul (tot cel full option ca si tine), CASCO si intretinerea ieftina si Clio, C2 si Fabia care au un confort mai sporit. Ma gandesc ca in oras imi trebuie o masina mai mica care sa consume putin, cu care ma pot strecura si pe care o pot parca usor, de aceea m-ar fi interesat un C2 cu motor de 1l. Faza e ca la Logan nu imi place deloc interiorul, iar organizarea consolei centrale cu comenzile pt climatizare amplasate jos e complet nepractica. Mi-e greu sa schimb bordul de la un Volvo fie el chiar de acu 10 ani cu cel de la Logan blush.gif De asemenea nu cred ca Loganul are o stabilitate corespunzatoare in curbe. Este o impresie pur subiectiva - nu am mers cu un Logan inca.
Iti urez s-o stapanesti sanatos si sa ne spui si noua ce pb ai sau nu ai cu ea smile.gif
Alexandru59303
Salut, si eu trec prin aceeasi dilema. Am un Volvo 440 din 96 si as fi vrut sa-l vand si sa-mi iau o masina noua. Oscilez si eu intre Logan care are ca atuuri pretul (tot cel full option ca si tine), CASCO si intretinerea ieftina si Clio, C2 si Fabia care au un confort mai sporit. Ma gandesc ca in oras imi trebuie o masina mai mica care sa consume putin, cu care ma pot strecura si pe care o pot parca usor, de aceea m-ar fi interesat un C2 cu motor de 1l. Faza e ca la Logan nu imi place deloc interiorul, iar organizarea consolei centrale cu comenzile pt climatizare amplasate jos e complet nepractica. Mi-e greu sa schimb bordul de la un Volvo fie el chiar de acu 10 ani cu cel de la Logan blush.gif De asemenea nu cred ca Loganul are o stabilitate corespunzatoare in curbe. Este o impresie pur subiectiva - nu am mers cu un Logan inca.
Iti urez s-o stapanesti sanatos si sa ne spui si noua ce pb ai sau nu ai cu ea smile.gif
ncristi
QUOTE
Faza e ca la Logan nu imi place deloc interiorul, iar organizarea consolei centrale cu comenzile pt climatizare amplasate jos e complet nepractica. Mi-e greu sa schimb bordul de la un Volvo fie el chiar de acu 10 ani cu cel de la Logan De asemenea nu cred ca Loganul are o stabilitate corespunzatoare in curbe. Este o impresie pur subiectiva - nu am mers cu un Logan inca.


Mai intai mergi nu cu unul ci cu mai multe sa fi cu inima impacata pe ca dai banii. Ia un taxi spre exemplu si vezi cum merge ..smile.gif

Nici eu nu ma omor dupa interiorul loganului insa la mine au primat costurile de intretinere, trenul de rulare (care se pare ca-i unul destul de reusit--deductie din cercetari proproii nu din auzite) si fiabilitatea motorului--d'aia nici nu m-am complicat cu dieselul (turbina, motorina proasta etc ... mai bine benzinar)...
peti32235
asi anunta pe toti detinatorii logan,ca nu stiu daca este o masina buna sau rea stiu doar ca eu import accesorii pentru logan (deflectoere de aer,cotiera,eleron,tava portbagaj) si asi fi fost cu 50% mai sarac daca aceasta masina nu ar fi aparut pe piata ,asadar eu iubesc masinile voastre,in schimb cumparati de la mine accesorii pentu ele www.auto-accesorii.ro ( www.dacia.ro/accesorii) cu prietenie lpeti@masini.ro
peti32235
asi anunta pe toti detinatorii logan,ca nu stiu daca este o masina buna sau rea stiu doar ca eu import accesorii pentru logan (deflectoere de aer,cotiera,eleron,tava portbagaj) si asi fi fost cu 50% mai sarac daca aceasta masina nu ar fi aparut pe piata ,asadar eu iubesc masinile voastre,in schimb cumparati de la mine accesorii pentu ele www.auto-accesorii.ro ( www.dacia.ro/accesorii) cu prietenie lpeti@masini.ro
Damian53219
Salut!
cristi36176 , eu am condus Loganu` de 1.6 si am fost f multumit!
dar datorita deturnarilor de fonduri ce au avut loc in ultima luna m-au impiedicat sa-mi cumpar si eu unul.... eu am 2.00m inaltime, si m-am simtit sincer excelent in el! si se conduce bine.......cam ca solenza numai ca este un pic mai mare.

plus ca este mai inalt, si treci mai bine peste santuri, borduri, betivi etc blush.gif

asteptam vesti cam cum se simte dupa un nr considerabil de mare de km.

Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.