Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce model de Subaru sa aleg ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
CruiSeR
Daca ati fi pusi in situatia sa va alegeti o masina din gama celor de la Subaru, ce ati alege si, mai important, de ce ?!
G e o r g e
ma faci sa zambesc smile.gif

tu vrei sa iti cumperi subaru ? dupa cele spuse despre bmw blink.gif tradezi elicea? ntz ntz
xx46564
Nu ai prea multe variante..
Depinde la ce o folosesti.
Esti nervos si vrei sa fii zeul soselui - Impreza
Vrei spatiu, putere si design de lux - Legacy
Vrei SUVsprinten si stabil - Forester
Vrei o combinatie intre cele de mai sus - Outback.

====

Cam asa am gandit eu si acum am un Outback - 3l si sunt ff. multumit de el.

Sunt masini excelente pt. banii lor, insa te seaca la consum.
G e o r g e
pai tu daca vrei tot timpul sa simti masina si pedala are doua pozitii ON si OFF tongue.gif

vezi consumul meu de aici wink.gif
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...8&start=100

mai direct :
http://rapidshare.de/files/6685367/legacy_...m_film.rar.html
BandiT
visul meu e un impreza wrx de 225 cp...
deci acest model te sfatuiesc sa-l alegi...
bafta
eu visez in continuare la un wrx negru sau albastru metalizat
G a b i60782
pardon d-nul silver intre timp s-au mai schimbat motoarele ,ceva de genu 2.5turbo / 230cp wrx si performante mai bune 0 - 100 in 5.5sec , poate si culorile s-au schimbat!
G a b i60782
Impreza STI daca vrei sa te bati cu M3 cam la tot !
Forester 2.5XT daca vrei sa te bati cu Porsche Cayenne turbo pe treptele inferioare,daca esti bun pilot!
Legacy 3.0R clasa limuzine super sport si lux "lux",da si un consum enorm,eventual sa ai benzinarie!
Outback 3.0R ceva de genul Allroad da fara suspensii reglabile si mai linistit decat restul gamei ,mai calm,nici chiar asa de naravash!
cosmin45741
adica subaru, huh???
tot universul nostru se invarte in jurul subaru...nu stiu cum de nu ne-am dat seama pana acum!?!?!?
stimabile, mergi de plimba ursul!! esti pe dinafara.... :wave:
madalina
Cosmin, ai un avertisment. Controleaza-ti limbajul fata de alti forumisti! :evil:
G a b i60782
Cosmine , tu cand o sa ai vreo 4 Subaru si cand o sa potzi sa te plimbi cu toate masinile de drive test de la Radacini ... si mai vorbim!Apropo poate dai Mazda pe un SUBARU , aa da stai ca-i diesel si nu merge!
G e o r g e
gabi , facem schimb de impresii ? smile.gif

ia zi si mie , cum faci tu iarna pe zapda cu subaru ? ai ramas pe undeva ? ca eu am tot incercat . iarna trecuta am condus foresterul pentru cele 3 luni de iarna . si gaseam loc de parcare ORIUNDE . acolo unde era maldarul mai mare de zapada , acolo intram si eu .
G a b i60782
Asta cu maldarele de zapada era aqum 2ani cand cand aveam Forester 2.0x cu reductor fara caucioace de iarna + ca radea zapada de la nivelul farurilor fara probleme ,da fara caucioace de iarna trebuia sa-ti iei avant ca altfel la urcarea unei borduri se deplasa toata masina si mai nou pe Foresterul asta 2.0xt am Goodyear SuperGrip si am fost duminica in poiana brasov si nici macar nu a patinat in zapada proaspata de 25cm
G a b i60782
George , cred ca ai dat Foresterul pe Legacy din cate am vazut ?oricum Legacy consuma mai putzin , daca l-ai dat din privintza asta.
G e o r g e
in WE am fost si eu la munte biggrin.gif am convins un prieten sa-si ia legacy blush.gif

l-am pus sa o conduca pe zapada smile.gif

dupa ce s-a dat jos : " ba esti nebun , am fost pregatit de nu stiu cate orisa o redresez ca eram sigur ca va derapa , dar ea nimic blink.gif "
G e o r g e
QUOTE(G a b i60782)
George , cred ca ai dat Foresterul pe Legacy din cate am vazut ?oricum Legacy consuma mai putzin , daca l-ai dat din privintza asta.


pai foresterul il conduce tata . cum asta iarna avea masina de servici si-a facut mila de saracu' de mine care conduceam o amarata de supernova. blush.gif

asa ca iarna trecuta am condus foresterul .

iarna asta o fac in legacy . masina proprie si personala biggrin.gif
G a b i60782
aqum ma gandesc dupa revelion sa-l dau pe 2.0xt pe unul nou de 2.5xt / 230cp : ori ori sa ai masina tare sa nu mai stai sa se dea orice mastodont cu touareg , range , cayenne si sa mai dea si peste tine pe sosea asta de duminica cu un range rover voque in busteni ca era "mare" si sa dea peste tine(si pe acelasi sens) pur si simplu .Asa sa vedem ce frumos o sa fie sa nu poata sa se tzina dupa tine
G e o r g e
mie imi place ca lumea nu stie marca . multi nici nu au vazut de aproape masina .

sa vezi ce fete uimite fac cand pleci ca din pusca de langa ei . tu intr-un break mai elevat un pic ...

bine , ca noul forester la 5.9 demaraj si look ul nou pe care il adopta , este un cuceritor blush.gif
G a b i60782
sa stii ca Legacy sedan a avut cel mai mare impact pe strada , si aqum daca mergi pe strada lumea se uita la tine , la 2ani de la lansare e ceva .
d-aia si Subaru am ales ca este o masina exclusivista si la banii astia atat potzi nu ca "tot universul se invarte in jurul subaru" , dar de atat ai , atat iti iei!
Skywalker
Daca as avea banii necesari sa o cumpar si dup'aia sa o intretin aleg Subaru Impreza WRX STi pentru strada si Subaru Forester pentru strada si off road, deci 2 masini biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.