Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 115cp - 140 cp
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
VECTOR
am auzit un zvon care spune ca motorul de 1.6,16v de la megane ar fi setat din calculator sa nu depaseasca 115cp,dar ca aceasta "defectiune" se poate remedia foarte usor intr-un service specializat ,o simpla operatie asupra computerului putand urca numarul de cai pana la 140. acelasi zvon spune ca puterea motorului a fost limitata astfel pentru a limita si consumul la cel inscris in cartea tehnica.
Intrebare: a mai auzit cineva asa ceva s-au m-a aburit pe mine sursa mea?
G e o r g e
te-a pacalit smile.gif
VECTOR
thx...aveam eu o banuiala. inteleg sa limitezi viteza pentru siguranta,dar sa priponesti calutii aia...chiar era pacat.
ciobanu33567
biggrin.gif uitate la reclama cu laguna si vezi ce publicitate au facut pe seama puterii masinii. exista 2 posibilitati: ori tin restul de cai pt. a da in cap concurentei mai tarziu, ori atata poate motorul daca se doreste a merge in conditii de siguranta. In mod sigur motorul mai poate , dar nu se poate sa il comercializezi la maxim. Este doar parera mea, la ce ati spus voi, pot sa ma insel total, nu am nici o sursa sigura.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.