Help - Search - Members - Calendar
Full Version: VW PASSAT 1.9 tdi 130PS
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Tudor59005
Am achizitionat de curand un VW passat 1.9 tdi de 130 de cai din 2002 am dat 10.700 si are 85.000 de km e un pret bun? masina a rulat dor in germania.....am tot electric nu are incalzire in scaune si cmp de bord in rest tot..climatronic , geamuri el etc. Aaaaaa.......si inca o chestie...zicea cineva ceva de apasarea la climatoric a unor buroane concomitent cika apar niste info's e adevarat?
G e o r g e
da , este adevarat .
Tudor59005
nu stii pe ce butoane trebuie sa apas? si ce info's mai vad?? help me smile.gif
Sever43344
trebuie sa apesi econ . minus si albastru (rece) concomitent ...
Tudor59005
vroiam sa va cer parerea despre masina aceasta? a meritat cat am dat pe ea? e bun pretul sau e prea mare?????
florin55503
cam aceiasi masina o are taica-miu. probleme a avut cu bratele suspensiei. dupa parerea mea nu e o suspensie care sa se preteze la drumurile din Romania. in rest nu a prea mai avut probleme motorul de 130 de cai treage ca nebunul si e fiabil. din ce stiu exista niste probleme care apar la turbina din cauza folosirii incorecte dar si a lipsei de fiabilitai spun unii si cu suspensia spate care a fost prost proiectata. de fapt si ei au recunoscut chestia cu suspensia.

pretul unui brat al suspensiei fata este de aprox 100 de euro.
Adrian60004
Ai fost la reprezentanta ? La Porsche Romania sa verifici dupa seria de la caroserie.. stiu pe cineva acolo si mi-a povestit ca multi au ramas cu gura cascata dupa ce au dat banii.. Kilometrii inapoi cu 100 de mii , airbag-uri scoase si scurt pe senzori ca sa nu se aprinda martorii.. etc.. nu vreau sa te sperii dar nu ar strica o verificare.. pentru linistea ta..
Tudor59005
Nu nu am fost lareprezentanta dar cei de-acolo pot sa o verifice dupa seria de la caroserie? Si ce pot sa-mi spuna ? Eu sunt din Mangalia Jud.Constanta.....nu stii cam cat ma costa ? Inca o chestie cam cat ar trebui sa-mi consume masina asta?
florin55503
in oras intre 7-10 % depinde de conditiile de trafic. de obicei cam 8% daca ma gandesc la trafic in constanta iarna. in afara ia si 6%. pe la 170 -180 ia cam 12%. depinde cum mergi
lucian39835
QUOTE(Tudor59005)
Nu nu am fost lareprezentanta dar cei de-acolo pot sa o verifice dupa seria de la caroserie? Si ce pot sa-mi spuna ? Eu sunt din Mangalia Jud.Constanta.....nu stii cam cat ma costa ? Inca o chestie cam cat ar trebui sa-mi consume masina asta?


La TECAR (Cardinal Motors), care e spre Ovidiu, in spate la MOL, iti poate face verificarea tehnica , electrica si mecanica, precum si km reali. Toata afacerea te costa cam 3 mil. Trebuie inainte sa te progamezi.
ghgkghk
Povestire: intre Craciun si Revelion am plecat pana la Satu Mare sa cumpar un Passat de 130 cp din 2001,pretul lui fiind de 9800 de euro.Dupa un drum de 13 ore (V Oltului era inchisa si am ocolit o gramada) am ajuns acolo. Masina parea impecabila, ma indragostisem de ea intr-un minut. Ala care o vindea se jura si pe maica-sa ca masina are 139.000 de km si ca nu fusese lovita. Marele meu avantaj:frate-miu lucreaza la Porsche beer.gif . I-am trimis prin fax hartiile masinii si am mers cu vanzatorul sa cautam un service unde sa putem face o diagnoza. Exact cand gasisem un service de incredere si ii infigeau baietii tester-ul ma suna frate-miu :"in 25.11.2005 masina avea 276.000 de km, a fost lovita in fata......". I-am oprit repede p-aia din service ca sa nu mai dau niste bani aiurea si am plecat. Ore intregi nu m-am putut opri din tremurat. Am renuntat sa vad si alte multe masini din zona si am plecat spre casa. Era sa dau 10.000 de euro pe o ruina de masina!!! Ascultati-ma, ORICE MASINA DIN GERMANIA DIN 2001-2002 CU UN PRET BUNICEL ARE MINIM 160.000 DE KM !!! NU MAI LUATI TZEPE DE LA NISTE GUNOAIE DE OAMENI CARE ISI BAT JOC DE BANII NOSTRI!!! E o socoteala simpla: ca sa aduci o masina de acolo ai de platit: cam 1500 vama, 200 acte si numere acolo, vreo 400 drumul (motorina pt 2 masini, carte verde pt aia cu care pleci,taxe de drum etc),100 de cheltuiala, cam 60 tranzit vamal si inca vreo 200 ca sa o inmatriculezi aici! Adica aproape 2500 de euro. Si cum ala imi cerea mie 9800, ca el sa castige 500 la ea ar insemna ca el sa fi dat acolo 6800 pe ea. Aratati-mi voi pe mobile.de sau pe autoscout.de passat de 130 de cai din 2001-2002 cu 130.000 de km la banii astia si eu ma apuc de mancat tabla si climatronic!
Concluzia mea: caut masini pe net in Germania, dau telefoane,cer serii,il rog pe frate-miu sa ma ajute si poimaine plec incolo. Si chiar daca nu-mi gasesc visul, Passat-ul de 130 de cai, cel putin o sa fiu sigur ca imi cumpar o masina curata!
Ascultati-ma, cand luati o masina verificati-o la sange, indiferent cat costa! Altfel s-ar putea sa bagi mult mai multi bani in ea!
Si va rog, NU MAI CUMPARATI DE LA SAMSARI!!!
La multi ani! :wave: :wave:
ghgkghk
P.S. Tzeapa inca e pe Autovit si pe Autosupermarket. Poate ii dati cateva telefoane sa-l intrebati de sanatatea mamei!
Masina e din 2001, nu din 2002

Pret: 9,990 EURO An fabricatie: 2002 Carburant: Motorina
Rulaj: 139,000 km Capacitate: 1,896 cmc Putere: 131 CP
Locatie:BIHOR Inmatriculabila
Dotari:
CUTIE MANUALA 6+1; 4 GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE; SERVO-DIRECTIE; 8 AIRBAGURI; CLIMATRONIC; COMPUTER BORD; PROIECTOARE; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;
MASINA ADUSA RECENT DIN GERMANIA.KM ORIGINALI CARTE SERVICE,NIVEL ECHIPARE TRENDLINE SCUNE SPORT VOLAN PIELE 3 SPITE,MASIANA SE AFLA INTR/O STARE IMPECABILA SI PERFECTA DE FUNCTIONARE PRET CU TOATE TAXELE AQCHITATE


Contact
BACSA GELLERT
Telefon: 0744477996 / 0788219630
Postat pe 27-12-2005 19:26 , Expira pe 11-01-2006
mario63797
Vinzatori ca aia ar trebui impuscati . :bandit: Si cind te gindesti ca unii oameni mai i-au bani din banca sa isi cumpere si iei o amarata de masina si uite peste ce dau . Asta este romanul sa castige bani din orice sau prin orice mijloace . Imi pare rau pentru tine <ghgkghk> sa stii ca si eu caut sa-mi cumpar o masina , eu ma asteptam sa fie umblat la km dar nu credeam sa le smenuiasca in asa hal mai ales lovite . Cred ca am sa ma duc in Germania pana la urma
mario63797
Apropo si eu am citit anuntul si chiar eram si eu interesat dar am asteptat sa treaca sarbatorile si uite cum as fi putut sa i-au o tzeapa de toata frumusetea . AVETI GRIJA LA CE VRETI SA CUMPARATI !!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.