Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme cu Ford Mondeo 1.8 benzina...
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
florin58588
Detin de putin timp un ford mondeo din 1998 1,8 115CP are si instalatie de gaz montata in olanda[tara de provenienta] , masina este adusa in tara din 2002 merge impecabil, insa am o dilema, se aude in partea dreapta jos[undeva in dreptul planetarei]un zgomot ca si cum ar fi un colier ceva, zgoomot care persista si la stationare si la mers ,insa parca la viteze peste 100 este mai mic.M-am uitat sa nu fie vreun colier scapat undeva dar nu am gasit nimic.O alta problema este intretinerea lui...oare cat de scumpe ar putea fi piesele???imi poate da cineva un exemplu....bucsi pivoti ceva???sa fac si eu o comparatie.Si ultima problema este daca stie cineva cat ulei intra la schimb, ce ulei sa pun si cat este o curea de distributie.Va multumesc anticipat sper sa nu va fi plistisit cu multitudinea de belele.
florin58588
vad ca nu gasesc mecanici care sa ma lamureasca si pe mine...cineva m-a indrumat la un service specializat numai ca problema este ca acolo te cam jecmanesc fie dor si pt o infoormatie asa ca singura sperantza o am tot in voi;mi se pare un site mai mult decat constructiv, un site in care iti versi oful si uite asa mai aflii cate ceva despre masini.Am incercat sa raspund celor lla care m-am priceput chiar si cu o idee, numai ca se pare ca imi face probleme fordul, prima mea masina omeneasca....
ma gandesc deja din ce in ce mai mult tot la dacia romanului, macar pe aia stiu sa o desfac din toate "oasele"...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.