Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Megane *FACELIFT* 2006
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
Victor54823
Se pare ca din februarie va incepe comercializarea....actualul m2 fabricandu-se pana in decembrie,ati vazut poze??ati vazut ceva la siab...intreb pt ca nu stiu daca mai renteaza sa mai cumpar acuma un m2 daca apare face-liftul in 3 luni...oare va costa mai mult sau la fel??
Laur007
Buna intrebare pentru ca si eu am in intentie achizitionarea unui M2.
N-am avut timp de SIAB, cum nu prea am nici de forum de altfel !!!

blush.gif
Laur007
Poate da cineva un raspuns ?

Exista intr-adevar un face lift pt. Megan 2 ?
CCI
Inca nu exista un face-lift oficial, dar la anul va fi cu siguranta. Cand la anul? Asta nu se stie inca.

Sunt si niste poze pe un forum specializat pentru reno smile.gif Insa toate sunt cam "facaturi", nimic oficial si sigur.

Si eu stau sa vad cum va arata facelift-ul, inainte de a ma decide intre M2 sau L2.
cristyyy
cci, posteaza si tu linkul forumului despre care de refereai. chiar sunt curios.

si daca tu ai de ales intre Megane si Laguna, clar alege Laguna chiar daca este putin mai scumpa.
se vede diferenta
Victor54823
e vb de www.reno.ro ,acolo sunt 3 poze...dar e neclara treaba
ciobanu33567
din cate stiu eu, nu cred ca va aparea alt megan inca 2 ani, pt. ca vanzarile merg foarte bine si nu au motiv. la laguna , daca nu ma insel a aparut cu imbunatatiri dupa 5 ani.
eu am fost la siab si am fost f atent la standul renaul, ce este nou (care se vede ff rar in romania): megane 2 rs (nou pt romania)
noul clio(care seamana un pic cu megane, si doar opinia mea arata mai bine la interior decat megane
concept zoe
megane decapotabil (imi scapa cu se cheama)
Cel care a spus ca la siab a vazut noul megane, probabil a facut confuzie cu megane rs, sau noul clio.
ncristi
QUOTE
care seamana un pic cu megane, si doar opinia mea arata mai bine la interior decat megane


Asa-i...si eu am zis la fel+persoanele care au fost impreuna cu mine.

Materialele si calitatea interiorului sunt un pas mare inainte...am inteles ca interiorul la face lift la megane o sa aiba ceva din materialeel noului clio.

Un lucru f bun zic eu...
Pt megane face lift vezi www.reno.ro. Acolo s-a discutat mult pe aceasta tema.
CCI
Nu stiam daca se poate posta link la alt forum sad.gif asa ca m-am abtinut, dar vad ca au facut-o ceilalti smile.gif

@cristyyy: am de ales si nu e o problema diferenta de pret la cumparare, oricum in balanta stau M2 Estate 1.9dci, L2 hatch 1.9dci si L2 2.0T - toate in cam 1500 EUR diferenta. Singura problema (vezi si un hot topic de pe reno.ro) este consumul lui 2.0T, ca altfel mi-as lua maine.... Asa insa imi mai fac curaj si stau sa treaca iarna. In ideea asta poate se scurg pe undeva niste poze oficiale cu M2 facelift, ca daca il strica e clar Laguna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.