Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ornamente opel
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
malin34426
Mi-am cumparat si am restaurat opelul din imagine (kadett 1200s coupe
din1976). De un an de cand l-am (aproape) terminat, caut ornamentele cromate de pe linia mediana si cele de pe aripi si praguri. La firma se pare ca este inutil. Stie cineva, pe undeva, unele noi sau in stare buna?
Damian53219
daca nu gasesti, mai bine cauta o alternativa.........

yo stiu,...... mie mi-ar placea ca la Volvo-ul acela de prin 84-86 cu arcuri in bumpere biggrin.gif

oricum gandeste-te ca sunt multi tzarani in Romania care si-au luat carnetul pe gaini si nu stiu sa faca parcari, si ne trezim noi, soferii "mai invatati" cu masina atinsa.....
nu-ti doresc, ca vad ca a ta arata super!~
cam cati cai ai pe ea????
malin34426
Nu-ti face griji , masina iese numai vara pentru max 100 km. motorul este 1200cmc de 60 cai originalul. tocmai de acea vreau originale peste tot in masina . Mai sunt extrem de putine ce nu au fost modificate fapt ce ii creste valoarea.
Damian53219
si dupa ce o aranjezi ai vrea s-o "mariti" ?
malin34426
Nu neaparat . ideea era sale tin vreo 10 ani si dupa aceea sa le vand.
Intre timp se pare ca am ceva oferta de lucru afara si daca iau si familia poate. Aflu in 3 luni.
Damian53219
dar am vazut ca mai o " bijuterie " la tine in garaj..... am vazut pe alt topic.

cum reusesti cu toate???
mihai58026
@malin
ce bijuterie mai ai?

cum te-ai descurcat cu motorul, piese, etc?!?!?!
idee pe unde se pot gasi?!
si eu am mare nevoie de faruri, bari cromate(alea originale) si niste chestii pe la motor...
malin34426
Da , mai am lancia din celalalt topic, si inca un mercedes 220e din 59, nerestaurat (toate inmatriculate). Cum ma descurc ? Cu rabdare si munca pt strans bani. Dar dupa discutii in familie, am stabilit ca vindem opelul sau lancia pt a incepe restaurarea la merc.
Damian53219
ahaaaaa
deci sa inteleg ca este o traditie de familie...........
nu stiu cum sa fac cu Peugeot-ul meu ....
stii povestea cu cutia de viteze......

tare as vrea sa repun in functiune acea masina.......
Mihai82644
Am acelasi model, restaurat (in mare parte), dar m-a lasat nu stiu ce tambur la transmisie. Mec spune ca tb sa schimb tot de la la cutie pana la diferential.
Ai vreo idee de unde pot gasi transmisia ? Stii cumva daca se poate pune o cutie in 5 trepte sau schimba pinionul de a 4-a?
Daca poti, te rog raspunde-mi la budaipmihai@yahoo.com.
HEEEEEEEEEELP !!
blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.