Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce ziceti se merita sa-mi iau MATIZ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
anghel57650
Am avut o nova...cea mai proasta masina, vreau sa-mi iau un matiz 1999-2000 pt k am auzit k astea din 1999-2000 sunt cele coreene si sunt mult mai bune decat astea...se merita??? :minigun:
Sebastian39516
Am citit opinii pe diverse forumuri si, normal, parerile sunt impartite. Unii au spus ca sunt beton, consuma putin, sunt rezistente etc iar altii au sustinut contrariul...Ideea e ca tocmai m-am pricopsit cu un Matiz si o sa vad care-i treaba, asta daca nu o sa-l vand imediat. E nou nout si abia astept sa vad cum se comporta...
VECTOR
depinde la ce vrei sa folosesti masina. daca iti trebuie o masina preponderent pentru oras este buna(mai ales la traficul din bucuresti).daca nu ai copii pe care sa-i cari cu masina in fiecare zi,iarasi este o masina buna. daca nu intentionezi sa pleci cu familia in concediu ,iarasi este o masina buna.asta nu inseamna ca nu poti sa faci si drumuri lungi cu un matiz.eu am facut de multe ori constanta bucuresti si constanta braila si s-a comportat exemplar chiar si la 130km/h,insa ramane in esenta o masina de oras.se conduce usor,se strecoara usor si se parcheaza extrem de usor.si din cate am inteles si costurile de intretinere sunt rezonabile.asta inca nu stiu sigur pentru ca inca nu am schimbat decat uleiul si filtrele.
in concluzie,daca nu ai pretentii prea mari raportate la pretul pe care o sa-l platesti parerea mea este ca ar merita. bineinteles mai exista si varianta logan,cu avantajele si dezavantajele lui.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.