Help - Search - Members - Calendar
Full Version: asigurare casco
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
dann52111
as dori sfaturi pentru o asigurare CASCO in conditii avantajoase (francize 0) si cost mic (bineinteles)
Ionut-35
Nu ma pricep prea mult la asigurari dar iti recomand ca inainte de a-ti face una sa citesti cat mai multe contracte de asigurare si sa vezi diferentele. Unii asigura riscuri pe care altii nu le asigura, de exemplu unii iti asigura asigura actele de vandalism (zgarieturi, etc) iar altii nu.
Dupa consultarea conditiilor urmatorul pas este cautarea de informatii despre seriozitatea asiguratorului. Te poti informa la service-urile care fac masini pe casco pentru ca nu vor sa astepte prea mult returnarea banilor de la asigurator, dar si de la cunoscuti care-ti pot spune experientele prin care au trecut. Eu din fericire nu am avut parte de experiente neplacute cu Alliantz si ARDAF.

Multa bafta! :romania:
Luka
Parerea mea ca ai putea gasi mai multe informatii in sectiunea 'Financiar', acolo unde trebuia de altfel sa si postezi smile.gif
Si foloseste functia 'cautare', ca pe google :wave:
Valerius48770
In primul rand la asigurari se spune si se scrie FRANSIZA si este partea din dauna pe care o suporta asiguratul. Aceasta este o optiune a asiguratului ca sa plateasca o prima de asigurare mai mica. FRANCIZA este cand un SRL plateste unui brand ca sa-i vanda produsele si sa-i foloseasca numele (Fournetti, OMV, etc)
In al doilea rand se scrie ALLIANZ si nu ALLIANTZ si este vorba despre Allianz - Tiriac Asigurari SA ( fosta Asigurari Ion Tiriac - ASIT ) care este pe primul loc in Romania la asigurari generale, respectiv CASCO, 31% din auto cu CASCO fiind asigurate la AzT. Clienti mari: Volksbank Leasing, Porsche Leasing, RCI Leasing, Afin Romania, Motoractive, etc.
In al treilea rand te sfatuiesc sa te duci la service-ul unde ai dori sa-ti repari masina in caz de accident si sa-i intrebi pe ei unde sa faci CASCO ca pana la urma ei vor fi platiti si conteaza cum si cat de repede.
Astept hotararea ta.
Bafta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.