Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cotiera ca si tunning ?!
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
d-9
Salut,
am un Ford Focus model vechi, fara cotiera, mi-as dori sa-i pot pune cotiera... credeti ca e posibil?

Sa intreb la Ford sau la firmele de tunning?

Multam

D
VECTOR
depinde ce fel de cotiera vrei. eu mi-am pus la matiz cotiera luata cu 500.000 din targ si sunt foarte multumit de ea. cred ca sunt si niste poze pe aici ...cred ca la tunning pe matiz,sau asa ceva.
daca vrei cotiera originala de ford ...nu stiu,intreaba pe la firme.
d-9
nu vreau neaparat originala. vreau doar sa se potriveasca...

cum ai reusit sa o prinzi? in ce?

multumesc
D
V l a d
se muta la tuning
VECTOR
se prinde in 6 suruburi(eu am prins-o doar in 4) de suportul de plastic al franei de mana. am inteles ca in bucuresti se gasesc prin vitan,la un pret mai mic(~450k).e destul de utila mai ales in matizul meu unde e mare lipsa de spatiu...
de asemeni vreau sa spun ca aici aveau vreo 5 culori: negru,gri ,maro,alb...
T u d o r
Daca vrei cotiera de Ford, de ce nu te interesezi pe la firmele de dezmembrari? Poate Ford a echipat modelele mai dotate cu cotiera din fabrica. Daca da, sigur ai sa gasesti.
d-9
Tudor,
ce inseamna firmele de dezmembrari?

O sa merg si eu prin Vitan, dar exista cotiere standard, sau ce sa caut?

Eu am langa frana de mana cel suport de pahare, care este practic dintr-un fel de cauciuc (sau ma rog, platic mai moale), tot o pot prinde acolo?

Multumesc
D
T u d o r
Pai firmele de dezmembrari(cam impropriu spus asa) sunt aceia care iau de prin cimitirele de masini din tarile calde diverse si ni le vand noua aici. Jante, parbrize, faruri, etc. (ma gandesc ca chiar si pe comanda iti pot procura cotiera mult-visata ) biggrin.gif .

Succes in cautari...
Ionut-35
Exista cotiere pentru ford focus care se montaza peste suportul de pahar din spate. Cotierele standard pentru focus erau incluse in spatarul scaunului soferului si nu aveau decat functie de cotiera nu si de depozitare. Am vazut ceva de genul asta pe unun din topicurile de suzuki.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.