Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Contract de livrare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
cata52820
Dupa aprobarea leasingului am fost sa semnez contractul. Il studiasem deja inainte asa ca nu era o noutate si in general eram de acord cu conditiile( mai putin cu faptul ca iti tin banii de avans blocati pana la livrarea masinii fara sa obtii nici o dobanda, dar asa e in Romania). Surpriza apare in momentul in care intreb agentul de vanzari " cand semnam contractul de livrare", despre care se pomeneste inca de la inceput in contractul de leasing( firma de leasing se spala pe maini din start aruncand termenul de livrare in seama dealerului, ceea ce mi se pare normal). In momentul in care am pomenit de contract de livrare am vazut o fata uimita si un raspuns: sunteti singurul client care a cerut asa ceva :evil: . I-am aratat ca scrie in contractul de leasing despre contractul de livrare si a ramas sa-si intrebe seful daca sa faca asa ceva.
Mentionez ca nu am virat inca avansul si le-am spus ca exista alti dealeri de la care pot lua masina in caz ca nu semnam acest contract.
Intrebarea este: ati semnat acest contract de livrare cand ati cumparat de la Cardinal Motors(pare rau, dar trebuia sa zic numele dealer ca sa primesc raspunsuri corecte) sau chiar sunt singurul nebun care a citit contractul de leasing si a cerut asa ceva ??? :scratchchin:
Va multumesc pentru raspunsuri cat mai rapide, ca trebuie sa stiu cum procedez zilele urmatoare!
Luka
Din experienta mea cu dealerii ( nu foarte vasta blush.gif ), contractul de livrare nu prea se face. Ei il intocmesc ca anexa la contractul de leasing...sau cel putin asa ar trebui.
Madalina cred ca stie mai multe despre acest subiect.
Cipicanu`
De fapt nu e contract de livrare...e protocol de livrare care e inclus in contract. Unele firme de leasing il au inclus in contract, altele nu (ex BCR Leasing) care accepta doar ce le da dealer-ul, adica un proces verbal de predare-primire.
Cat despre Cardinal Motors...nu am ce sa zic ca nu stiu nimic....
cata52820
Am incheiat azi contractul de leasing si contractul de livrare; deci se poate, daca stii ce vrei si ce sa ceri. In felul acesta sta scris negru pe alb ca livrarea se face in 9 saptamani de la virarea avansului! Eu cred ca e mai bine asa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.