Help - Search - Members - Calendar
Full Version: acte necesare pt remotorizare. Help!!
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Gociu75
Am un mercedes w124 cu motor de 2000 cm3 diesel si vreau sa ii pun un motor de 2500. Aveti idee ce acte sunt necesare ca sa fac aceasta schimbare, sa imi treaca motorul in carte?
cata52820
In primul rand ai nevoie de acte la noul motor: factura care sa ateste ca l-ai cumparat; daca a fost adus de la dezmembrari de afara iti tebuie documentele cu care s-a facut importul. Dupa ce il montezi trebuie sa-i faci omologarea la RAR unde vor trece si in CI noua serie si tip de motor pe baza unui certificat de omologare. Am facut si eu o omologare pt un vw golf. In general cam astea sunt etapele, daca nu s-a mai schimbat ceva de cand am facut eu operatiunea. Mai asteapta raspunsuri si de la altii sau intraba intai la RAR si la politie ca sa stii dinainte ce ai de facut si sa nu te pacalesti cu vreun motor pe care sa fii nevoit sa-l dai jos dupa aia ca nu se face omologarea din diferite motive...Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.