Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cea mai buna benzina
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Marian41045
Ce benzina si de unde sa bag pt motor euro 4?

in general despre motoare pe benzina si statii peco
G e o r g e
1.MOL 98+
2.AGIP 98+
3.PETROM 99+

cam in ordinea asta smile.gif dar cu siguranta ai cautat pe forum inainte sa intrebi aici nu ? blush.gif
guerilla
ai uitat pe aia de la OMV.
DORU
Recomand din inima MOL 98+ !!
O folosesc de 3 ani de zile si sunt foarte incantat. Nu si-a pierdut din calitate, cum a fost cazul cu Shell.
Cipicanu`
Eu daca bag din Mol si in masina personala si cea de serviciu nu mai imi trage motorul bine, la Ford mai da si rateuri. Recomand OMV-ul, cu acea benzina nu am avut deloc probleme. Probabil pe la noi Mol-urile 'improspateaza' benzina cu apa...smile.gif
G e o r g e
nu mai recomand OMV de cand m-am ars si eu si cunoscutii mei sad.gif

OMV mai nou SUCKS !
krysty
bagat acum si chestionar.
va poftim la vot smile.gif
CRG
mai nou mi-am luat si card de la mol (am alimentat vreo 2 ani benzina de 98, iar acum bag motorina (fara pb pana acum) euro 4.
DragosS
Eu benzina la masina de la firma bag numai la OMV.Si 95 si 100.95 este buna,cea de 100 fiind excelenta.

MOL au benzina foarte buna de asemenea.

Am mai auzit pe aici de Agip.Eu stiu de 2 benzinarii Agip in Bucuresti care fac mari magarii cu benzina.Drept urmare nu alimentez niciodata de acolo.

Motorina de la OMV mi se pare si ea foarte buna.In Romania am alimentat Opelul numai cu Premium Diesel si trage foarte bine.
catalin51707
Care din ele?...macar sa stiu sa nu bag...eu alimentez la cea de la Piata Muncii...si nu am avut nici un fel de problema pana acum.....
catalin51707
oricum primele 3 din punctul meu de vedere sunt:
1.AGIP
2.OMV
3.MOL
DragosS
Cele de la Big Berceni si Chibrit.
Shkoda
Cu toate ca eu am diesel.. recomand OMV!
C Z R
din chestionar lipseste lukoil, eu de acolo alimentez si sunt foarte multumit!
Legionaru'
Luni am alimentat de la Rompetrol un plin si sunt f. multumit.
Criss
Am alimentat in ultimii ani de la MOL, cu mici exceptii, si sunt multumit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.