Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Toyota Hilux
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
zefir34016
Probabil ca pe multi dintre forumisti nu-i intereseaza foarte mult vehiculele utilitare, cu toate astea zic ca nu-i rau sa avem un topic despre noul Hilux - legendara utilitara de la Toyota.

The New Hilux - Key Points:
- Este a VI-a generatie a legendarului Toyota Hilux!
- Ocupa locul 2 intre cele mai vandute modele Toyota (12 milioane unitati vandute pana in prezent)
- Fabricat in 9 tari si vandut pe 164 piete nationale din toata lumea
- Concept ‘One Size Up design’ => cresteri semnificative la capitolul spatiu pasageri si marfa
- Interior "car-like" si specificatii imbunatatite
- Motor diesel revizuit 2.5 litri D-4D 102CP (DIN) la 3600rpm, cuplu maxim 260Nm la versiunile 4WD si 200Nm la 2WD.
- Transmisie manuala 5 trepte revizuita, plus de rafinament in operare
- ABS, airbaguri sofer si pasager la echiparea de baza
- A/C, alarma si remote central locking standard pe toate versiunile
- CD player with MP3/CD-R compatibility fitted as standard on all HL2 and HL3 models with 6 CD autochanger standard on Invincible model
- Improved NVH performance (Noise, Vibration, Harshness)
- New double wishbone front suspension
- Rear differential lock standard on all models
- Chassis has 45% greater torsional stiffness over previous model for better body control and less cabin noise

Nu stiu la noi cum va fi (abia l-au prezentat la SIAB), dar in UK vanzarile au inceput din 1 octombrie in doua variante: Single Cab si Double Cab si 3 nivele de echipare: HL2, HL3 si Invincible.

Preturi in UK: de la GBP 12145 pentru Single Cab 2WD HL2, fara TVA (include delivery charge, first registration fee, vehicle excise duty, number plates).

Mai multe detalii, dotari, specificatii, pret aici: Toyota Industry News, Sep 29, 2005




madalina
Pentru romania: disponibil un singur motor, 2.5 D4D:

4X2 2 usi cabiuna simpla base 10.650 euro CIp
4X4 2 usi cabina simpla base 15.550 euro CIP
4x2 extracabina, 2 usi base 14.360 euro cip
4x4 extracabina, 2 usi, base 17.950
4x4 extracabina 2 usi SR (varianta maxima de dotari) 19.890 CIP
4x4 cabina dubla 4 usi base 18.850 CIP
4x4 cabina dubla 4 usi confort 19. 480 CIP
4x4 cabina dubla 4 usi SR 20.950 CIP
catalin48786
Era intr-o mare intersectie din Iasi acu vreo 3-4 zile un Hilux ( cel de drive test de la Toyota ) pus pe avarie in mijlocul intersectiei si seful de vanzari de la dealer umbland nervos in jurul lui.... Imi pare rau ca nu am avu aparatul la mine sa fac o poza....
madalina
Si acest lucru demonstreaza ca.....?
zefir34016
QUOTE(madalina)
Si acest lucru demonstreaza ca.....?

pai, simplu:

a) hilux-u' ramasese in pana de motorina
sau
cool.gif motorina (daca nu lipsea) din hilux era mioritica... rolleyes.gif
sau
c) ... (oh, :ntz: )
sorin.l
Ce se intampla, topicul asta este uitat?
Romanului nui plac utilitarele?
Exista alt loc unde se poarta discutiile?
Mie unul i-mi place aceasta utilitara, mai exact cea cu dubla cabina si 4x4. Din pacate bugetul nu-mi permite sa-mi iau una noua, doar sa ma multumesc cu una SH, dar sa nu ma coste mult servisul. yes.gif
_Constantin_
DA, exista un loc unde poti discuta ... aici http://www.masini.ro/forum/content/Toyota/...ai-are-cineva-/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.