Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Posesor Volvo S40
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volvo
Gabriel.T.
Salut!
Sunt proaspat posesor al unui Volvo S40 din 1997. Masina arata bine,foarte bine as spune, ca la cate masini am vazut in ultimele doua luni,pentru pretul la care am luat-o.Probleme am,normal la o masina din 1997.De ex:am un proiector spart,si nici celalalt nu arat prea bine,nu functioneaza motorasul de la faruri,are niste semnale pe bara(pe laterale,fata-spate)din care nu mai functioneaza decat unul,si ma rog alte "nimicuri" dar care pe mine ma enerveaza.
Problema mea este ca nu stiu cum se schimba becul la semnalele de pe bari,cum se poate schimba proiectorul,sau proiectoarele(m-am invartit fo juma de zi si nu am reusit) si daca este o idee buna sa merg in service la ausburg sau mai bine la Volvo.Apropo, nu ma dau banii afara din casa.De aceea intreb ca poate ma dastupa cineva sa pot sa le schimb io.Si as fii interesat sa port discutii cu posesori de Volvo pentru a schimba impresii si informatii.
Poate ma poate ajuta cineva cu un manual de reparatii.
Merci.
socrate57433
VEZI LA www.oKAzii.ro pe partea de auto persoane care vand CD-uri cu manuale de reparatie sau suna pe ALEXANDRU WINTERNITZ LA 0722379263.SUCCES!
Alexandru59303
Salut, ideea este ca daca nu te dau banii afara din casa nu trebuia sa-ti cumperi Volvo - piesele specifice in general sunt destul de scumpe. Spre ex eu am un 440 si pentru un far am umblat pe la toti importatorii de piese si am ajuns pana la urma sa-l iau tot de la service-ul lor. Pozitiile de pe spoilere se schimba cu tot cu geamul galben nu numai becul, din cate stiu eu. Mult succes
Gabriel.T.
Multumesc pentru mesaje.L-am cumparat .Nu imi pare rau,iar piesele nu mi se par foarte scumpe.Cam ca la orice masina straina.Oricum este o masina eleganta si solida.Singura problema ca nu multi stiu sa mestereasca un volvo si atunci voi fi nevoit sa merg la reprezentanta,unde am 20 % reducere la manopera si piese.
Alexandru59303
Sa-mi spui si mie te rog cam cat te-a costat la service Volvo lucrarea ca si eu trebuie sa-mi duc 440-ul la o revizie capitala si m-ar interesa sa vad cam care sunt preturile. Multumesc mult :bye:
Gabriel.T.
pai ai reducere de 20 % fiind o masina mai veche de 5 ani.
ce vrei tu,asta o sa fac si eu,se numeste "control de rampa" costa 17 euro +TVA,adik vreo 800.000 lei vechi.in mod normal ora de manopera este 21 euro + TVA,dar beneficiezi de reducere platesti 17 euro + TVA.trebuie sa-ti faci programare la numarul de telefon 319.06.37,dureaza exact o ora si iti scot o factura proforma cu costul reparatiilor si al pieselor.ceace e super.stii ce probleme are masina si cit te costa.dupa care tu decizi,executi lucrarea acolo sau la nea' gica.sincer eu pentru probleme mecanice nu ma duc la reprezentanta.suruburile se desfac a fel si la volvo si la nea'gica.numa efortul lor pretuieste altfel.
eu am sa merg peste doua saptamani si daca nu ajungi pana atunci am sa povestesc ce si cum.daca mergi mai devreme, bafta si noroc.sa nu fie de schimbat prea mult.
Gabriel.T.
marti ma duc la Volvo sa verific masina.sunt curios sa vad defectele si pretul reparatie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.