Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mazda 2 - sa cumpar? avantaje dezavantaje
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
Dumitru57436
salut

doresc sa-mi cumpar o Mazda 2 cu motor diesel de 1.4l si 68 CP.

daca este cineva posesorul unei asemenea masini sau daca stiti ceva, consum real, costuri intretinere, service, fiabilitate ORICE, va rog sa ma informati si pe mine.

este motorul puturos?

sunt probleme?

ar fi dezavantaje? lucruri mai putin bune la ea...

etc etc etc.

multumesc
CRG
salut, Dumitru

pentru inceput, poti sa afli ca e facuta in Spania si are aceeasi platforma cu fiesta (care e fabricata in aceeasi uzina..).

va fi inlocuita prin 2006-2007 de actualul concept car mazda sassou, mult mai sportiva, pentru a intregi imaginea actuala a celorlalte modele.. asta e un motiv bunicel pentru a putea obtine discounturi marisoare.

cunosc un dealer mazda care o are ca si masina de serviciu (dar pe benzina), si e foarte multumit de ea.

bafta!
Andrei-287
Parerea Mea : E URITA CU DRACI !!! :cenzurat:
ezeQuel
A avut un drac de la mine din oras..A facut vreo 30 de mii in 2 luni fara probleme, asta pana a rasturnat un MLeu cu ea...Si a rupt-o in 2...Da a scapat cu cateva zgarieturi..Deci e buna..Aaaaa..Am uitat, era 1.4 CDI 68 CP...
ezeQuel
Si merita..e mai ieftina si mai bine echipata decat un Yaris...Ca dezavantaj..parca e putin cam inaltuta...Merita..e fiabila
dutu65393
Salut la toata lumea :wave: :wave: !!!!!!!

Se vinde 3xMazda 2 1.4 CD 68 CP Plusline II--- km intre 30 000----40 000 -------10 700 DDP la AUTO MAZ, exista posibilitati si de leasing. O firma nu a mai reusit sa le plateasca ratele lunare si i-au fost ridicate autoturismele.
Mihai77455
Stiti pe cineva cu Mazda 2 ?
dutu65393
QUOTE(Mihai77455)
Stiti pe cineva cu Mazda 2 ?


Nu prea stiu la ce te referi ??? Mazda 2 nu este atat de raspandita dar sunt cativa posesori al unui astfel de autoturism, in special firmele. Varianta Diesel este destul de economicoasa 4%>extraurban si 5.5%>urban.
Mihai77455
Eram si eu curios sa vad daca si-a mai cumparat cineva
Mazda 2.

Da, este foarte economicoasa.

Mie imi place masina foare mult.
dutu65393
QUOTE(Mihai77455)
Eram si eu curios sa vad daca si-a mai cumparat cineva
Mazda 2.

Da, este foarte economicoasa.

Mie imi place masina foare mult.


Pai dc esti interesat de ce nu ne faci o vizita, sa o vezi si eventual sa faci si un test drive, noi suntem pozitionati pe Bl. Preciziei >> INSCUT BUCURESTI beer.gif
Mihai77455
Imi cer scuze ca nu am precizat.
Eu mi-am cumparat o Mazda 2 in oct 2004 dupa ce m-au chinuit
cei de la Mazrom. Autnci nu stiam ca a aparut si Automaz.

Am fost la voi vara trecuta si mi-am facut revizia de 15000.
Vin si la cea de 30000 ca la Romcar nu am curaj.
Am avut o defectiune la sistemul de racire motor pe care mi-au
rezolvat-o pe garantie. Sincer, am avut emotii ca o sa ma
chinuie dar treaba a mers normal.

Masina are 25000 km. Sunt multumit de ea.
Mihai82205
Mazda2 este o masina in primul rand practica.Ai fi surprins de marimea habitaclului, unul dintre cele mai mari la clasa ei, si de posibilitatile de modelare ale acestuia.
Motorul de 1.4 D, ofera performante dinamice exceptionale, pentru clasa lui, cu reprize foarte bune in treptele a doua si a treia.
Manevrabilitatea masinii (usurinta directiei, unghiul mare de bracare, si raspunsul ferm al directiei) fac din Mazda2 una dintra cele mai adaptate masini pentru oras si nu numai.
Ampatamentul intins la maxim si ecartamentul generos te fac sa te simti ca intro masina de clasa compacta (are aproximativ aceleasi dimensiuni cu un golf 5 in 3 usi!).Consumul de carburant este derizoriu.Te face sa uiti efectiv pe ce parte este amplasat busonul de alimentare.
Cel mai bine ar fi sa vii pe Cale Mosilor,la Mazrom Motors, sa o incerci.
Eu ma numesc Mihai si poti intreba de mine acolo.
O zi buna!
madalina
Astazi este desemnat Mihai, maine Razvan sau cum ati impartit sarcinile? Sau sunteti una si aceeasi persoana?

salutari domnului fierariu!
Mihai82205
QUOTE(Dumitru57436)
salut

doresc sa-mi cumpar o Mazda 2 cu motor diesel de 1.4l si 68 CP.

daca este cineva posesorul unei asemenea masini sau daca stiti ceva, consum real, costuri intretinere, service, fiabilitate ORICE, va rog sa ma informati si pe mine.

este motorul puturos?

sunt probleme?

ar fi dezavantaje? lucruri mai putin bune la ea...

etc etc etc.

Cumpara si vei vedea singur avantajele

multumesc
guerilla
nu te supara ca iti spun, dar ori nu stii romana ori esti neatent ori esti arheolog in devenire. omu asta, in speta, dumitru57436 a postat anuntul in octombrie 2005 !!!
daca tot vreti sa fiti de folos, raspundeti la intrebarile actuale din aria mazda sau incercati sa va faceti utili venind in intampinarea clientilor si potentialilor clienti in mod REAL, nu dezgropand subiecte de acum aproape un an.
Mihai77455
Am senzatia ca este un dialog al surzilor.
Chiar nu este nimeni care e posesor de Mazda2 ?
Domnu' care lucreaza la mazrom pe mosilor ?
multumesc pt. informare. Tot ce ai scris este adevarat. Iti spun eu
care ma plimb cu Mazda2 prin acest oras (bucale) din oct 2004.
masina e super: consuma putin si merge bine.
Am fost si la mare in Grecia cu ea si pot spune ca si la drum lung se
comporta bine.

Ce nu inteleg: de ce se uita lumea ciudat la masina asta ?
Unii nu cunosc semnul de la mazda altii nu au auzit de model.
E adevarat ca mi-ar fi placut o mazda3 sau mazda6 dar mai multi bani
nu am avut.
Victor64536
QUOTE(Mihai77455)
Am senzatia ca este un dialog al surzilor.
Chiar nu este nimeni care e posesor de Mazda2 ?


D-ul Dutu am vazut ca ruleaza o Mazda 2
Mihai77455
Domnul Dutu lucreaza la INSCUT si ma invita sa fac un drive test.
Cred ca suntr singurul proprietar de mazda2 de pe acest topic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.