Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zgomot cutie viteze Fabia 1.4 TDI
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Adrian56554
Am o Skoda Fabia 1.4 TDI cu 2000 km la bord,in garantie,si a aparut,sau acum am sesizat,un zgomot la cutia de viteze.Parca freaca ceva in momentul in care ridic ambreiajul (cu pedala apasata nu se aude).Am crezut ca zgomotul e la mine in cap dar l-au sesizat si altii.
E o problema sau e normal?
Nu mai vorbesc de faptul ca are,uneori,dificultati in selectarea vitezei I.
O fi usor de rezolvat problema,in garantie,la Avia,sau trebuie sa ma pregatesc de "circul" obisnuit de la service-urile romanesti?
Multumesc!
stefan_ieu
Cred ca nu e normal acel zgomot. Du-te la service.
Daca te duci al Avia ti-as recomanda sa mergi in Militari. Acolo sigur te lasa sa stai langa masina cand se uita la ea. Mai vezi si tu una-doua, mai pui o intrebare, etc. In general nu e bine sa te certi cu ei, ca se ambitioneaza (de, romanasi neaosi sunt peste tot). Daca ai ceva de spus, o nelamurire/suparare, incearca sa fii calm si sa le explici foarte clar ce te supara.
DORU
De acord cu Stefan, mergi la AVIA din Dreptatii. Daca imi trimiti un Mesaj Privat, iti spun si la ce mecanic sa mergi sa intrebi despre problema ta. Nu fac reclama nimanui, dar eu sunt membru Skoda din 1998 si cunosc bine oamenii de la Skoda (fie Porsche, fie Brady, fie Avia). Si pers despre care vorbesc nu m-a dezamagit, eu schimband de atunci 5 masini marca Skoda.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.