Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme benzina
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
catalin51707
Salutare - pana acum nu am crezut cu adev ca benzina cumparat de la marca sau alta poate influenta mai mult sau mai putin un automobil. Dar se pare ca am patit o pe piela mea.....chiar astazi....de cand am luat masina am alimentat doar de la Agip sau OMV ...de vreo 2 sapt am bagat doar de la Petrom ....pt ca s a deschis o statie f aproape de mine.....astazi am ajuns cu masina in service - motivul - impuritati la greu.....timp pierdut.....programare din nou in service...nervi etc.
Cum dracu e posibil atata nesimtire...... blink.gif
Damian53219
Depinde si de care benzina pui!
daca pui fara plumb 95 , asta se face la noi!
fara plumb de 98-99 , se importeaza.
acum, trage si tu concluzile!

oricum, daca ramai la traditionala benzina 100%romaneasca , poti pune la 10.000km un aditiv pt curatarea injectoarelor. este in jur de 10lei.

Succes! biggrin.gif
M A R I U S
De la Petrom baga numai de 99+, e singura care merita( chiar daca e scumpa)
catalin51707
da - pana la urma am aflat - faza misto de altfel - m am dus la statia de unde am pus benzina - ii explic tipului de acolo ce am patit - iar el isi cere scuze - spunandu -mi ca da este f posibil - pt ca din cate stie el - pompele erau aproape goale--si posibilitatea sa aibe impuritati - chiar f mare-dupa care nonsalant imi explica ca chestia asta se intampla destul de des.....mai ales ca se pare ca a mai avut genul asta de reclamatii....ce viata! blush.gif
Damian53219
morala zilei: hai sa punem mana de la mana si sa curatam rezervoarele benzinariilor de imuritati!!! :smokin:
catalin51707
pt Damian53219 - Senzational nu? da ar fi o idee ce aia a masii....vine omul pune bencina iar seara toti care au pus de la pompa respectiva in ziua aia se intalnesc si curata pompa blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.