Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Exista buy-back la Toyota?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
M A R I U S
Stie cineva daca exista sau nu sistemul asta la Toyota?La dealerul din Iasi am intrebat si mi-au spus ca in cateva luni dar asa cu un sfert de gura, si nu stiu ce sa cred
madalina
Din cate stiu eu, nu au sistem buy-back. Insa oricum la orice sistem buy back pierzi mai mult decat daca ai vinde masina direct.
Off-topic pentru eddie: pentru ca ne contraziceam in privinta Honda CRV si a taxelor: intra pe APIA si verifica preturile CIP si TTI. La CRV-ul pe benzina platesti taxe0%, la CRV-ul diesel platesti taxe 30% desi sunt facute in aceeasi fabrica.
eddie
Pai tot Off Topic...ca sa-ti raspund...
Nu mi s-a parut normal ca masina motorizata Diesel sa mai aiba o taxa de 30% doar fiindca motorul e japonez,chiar daca masina e facuta in Anglia.Dar asta nu inseamna ca m-am contrazis,eu ti-am spus pretul de achizitie ,26.000 respectiv 27.000 euro DDP cu care stiu ca 2 cunostinte au cumparat 2 CR-V-uri,dar alea sunt pe benzina.Alea sigur nu au avut taxe.Si oricum daca e sa ma contrazic cu cineva,o fac numai cand sunt sigur de o chestie 1000 %
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.