Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce sa cumpar?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
Constantin56936
Am vreo 6000E cash si pot suporta o rata de vreo 125E pe 4 sau 5 ani.
Ce pot cumpara la banii astia?
Am doar 4 pretentii la care tin: Diesel, ABS, aer conditionat, airbag pasager...
Ceva sfaturi?
Multumesc.
bicycle.gif
Andrei Suzuki
Tancul ala sigur nu ti-l iei. biggrin.gif
stefan_ieu
Pai facand un calcul nu prea-ti ajung banii pentru o masina luata in rate/leasing! Sa zicem ca cei 6000E ar fi un avans maxim, de 50%. Asta inseamna ca restul (tot 6000E, evident), de platit in 4-5 ani inseamna o rata de cca 155E-175E/luna (incluzand asigurarea care este obligatorie).
Singurele posibilitati sunt ori sa iei o masina sub 10.000E cu banii jos, facand un imprumut de nevoi personale de cat iti trebuie peste cei 6000 ai tai, ori sa-ti lasi o rata reziduala, ori suma lunara (125E) sa nu includa asigurarea (care la o masina de 11-12.000E este de aproximativ 35E/luna).

Daca vrei sfaturi pertinente gaseste un calculator de rate (parca exista si pe aici unul), vezi cam pe la ce sume poti sa te invarti, gandeste-ce ce vrei de la masina ta (spatiu/design/etc) dupa care revino pentru detalii.
mihai38772
poti sa-ti iei Loganul cel mai accesorizat
alte masini la banii astia nu au ce vrei tu
BandiT
noul logan diesel se potriveste la banii tai...varianta cea mai dotata..
sau faci un imprumut de 3..4 mii de euro si poti lua un astra de 2..3 ani sau un golf 4 , sau un ford ceva ...masina noua, diesel,dotata...nu prea cred la 10...12 k de euro.
incearca la kia sau la hyundai...
hyundai are un accent pe motorina care s-ar incadra...bineinteles in leasing..
bafta oricum
mihai38772
eu vorbesc doar de masina noua
Mugurel32019
vrei noua sau SH?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.